Hound dokáže nájsť ideálnu reštauráciu aj s odvozom domov

V dnešnej dobe sa už bežne stretávame s virtuálnymi pomocníkmi. Jeden z novších prírastkov je Cortana v systémoch Windows alebo zo starších Siri v Apple zariadeniach a Google Now v Android smartfónoch.

Skupinu dopĺňa aj nedávno predstavená služba Hound bežiaca na zariadeniach s iOS a Android systémom. Ak vidíte podobu mena so známou aplikáciou SoundHound, nemýlite sa. Jedná sa o tú istú firmu, no tentokrát nebude úlohou rozpoznávať hudbu, ale váš hlas.

Hound-14
ZDROJ | SoundHound

Ako aj vyššie spomínaný asistenti, aj Hound dokáže odpovedať na jednoduché či komplikovanejšie otázky. Predstavivosti sa medze nekladú. Možno nepotrebné otázky, ako napríklad aká je vzdialenosť medzi San Franciskom a Bratislavou, nerobia žiaden problém.

Formou ženského hlasu dostanete informáciu o presnej vzdialenosťi aj s odkazom na mapu. No hlavnou doménou sú klasickejšie požiadavky využiteľné v bežnom dni.

Hound si poradí aj so špecifickou požiadavkou vyhľadania najbližšieho hotela. Umožňuje zobraziť napríklad len tie s Wi-Fi pripojením alebo vyradiť z ponuky tie bez fitnes centra. Podobné parametre platia aj pre reštaurácie, bary a rôzne ďalšie podniky. Túto vymoženosť zabezpečuje prepojenie so známou službou Yelp.

Pozrite siPhilips Hue Bridge 2.0 podporuje ovládanie aj cez Siri

V zásade, kým je otázka zodpovedateľná, odpoveď dostanete. Ako zobrazuje aj informatívne video nižšie, opýtať sa môžte takmer hocičo. Pre niekoho veľmi užitočné nutričné informácie, najbližšie lety, či predpoveď počasia na najbližších 5 dní, aplikácia zobrazí v priebehu okamihu. Stačí sa iba opýtať a chvíľu počkať.

https://www.youtube.com/watch?v=2WKcl2ZddCs

Jednou z hlavných výhod je možnosť rezervácie Uber odvozu, bez nutnosti dotyku displeja. Hound dokáže poskytnúť ďalšie užitočné informácie k jazde či vybrať presný typ auta.

Pozrite siJe to potvrdené! Cortana sa bude kamarátiť aj s Androidom a iOS

Hound-12
ZDROJ | YouTube

Pomocou tohto či iného asistenta môžete výrazne ušetriť čas hľadaním ideálnej reštaurácie, alebo zabezpečiť si taxík do pár minút. Aplikácia Hound vyzerá byť užitočná, no pre slovenský trh zatiaľ nedostupná. V prípade ak sa chystáte v najbližšej dobe navštíviť americké mestá, je ju možne vopred stiahnuť vďaka apkpure.

ZdrojEngadget

Komentáre k článku