Horúce novinky Huawei P9, P9 Lite a P9 Max predčasne prezradené

Odborníci i fanúšikovia z oblasti mobilných telefónov už netrpezlivo čakajú na oficiálne predstavenie ďalšieho top modelu medzi smartfónmi. Už čoskoro ním bude nová vlajková loď čínskeho výrobcu Huawei, model Huawei P9.

Pozrite si6 otázok pre Huawei o pripravovanej P9, hodinkách a iných novinkách

Stane sa tak 6. 4. 2016, na kedy Huawei rozposlal pozvánky. Avšak očakávame, že nebude predstavený len jeden model vlajkovej lode. Ale rovno tri, podobne, ako to urobil Sony. Medzičasom sa na inernete objavujú rôzne viac alebo menej zaručené informácie či fotografie priipravovaných noviniek. Avšak jeden z čínskych predajcov tak-trochu predbehol výrobcu a odhalil viac, než môže byť Huaweiu milé.

Huawei P9 oppomart-com
ZDROJ | oppomart.com

Na stránke oppomart.com sa totiž objavili všetky tri verzie nového smartfónu aj s cenami. Dizajnové detaily ale zatiaľ veľmi nevidno. Smartfóny sú tam zobrazené v šikmom pohľade, zobrazujúcom zadnú a ľavú stranu modelov. Až na to, že pri všetkých troch je rovnaký obrázok. Môže teda ísť aj o kamufláž. Ňou však s veľkou pravdepodobnosťou nebudú ceny a parametre telefónov.

RECENZIAHuawei P9 Lite je trefa do čierneho

Najmenší Huawei P9 Lite má mať 5-palcový Full HD displej a na jeho pohon poslúži procesor Snapdragon 650 (1,8 GHz, 6-jadrový). Pamäte RAM a ROM majú prijateľný 2 GB, resp. 16 GB priestor. Predná kamera má 5 Mpx snímač, nechýba podpora LTE a o energiu sa postará 2 500 mAh batéria.

Nosný model, Huawei P9, je vybavený 5,2” Full HD displejom. O chod sa stará procesor Hisilicon Kirin 950 (2 GHz, 8-jadrový). Čo sa týka pamätí, je na tom ešte lepšie. 3 GB RAM a 32 GB vnútorného priestoru potešia aj náročnejších. Vpredu je 5 Mpx fotoaparát, podpora LTE sietí je preň tiež samozrejmosťou a batéria disponuje kapacitou 3 000 mAh.

Bude takto vyzerať nový Huawei P9?
Bude takto vyzerať nový Huawei P9? Uvidíme 6. 4. 2016.ZDROJ | VentureBeat

Najväčší Huawei P9 Max by mal mať až 6,2-palcový QHD displej. Jeho pohonnou jednotkou je Hisilicon Kirin 955 (2 GHz, 8-jadrový). Aj kapacita pamätí musí uspokojiť najnáročnejších, veď RAM má 4 GB a vnútorný 64 GB. Predný fotoaparát má 8 Mpx snímač, no batéria má rovnakú kapacitu 3 000 mAh, ako klasická P9.

Všetky tri modeli už budú mať OS Android 6.0 a vzadu 12 Mpx dvojitý fotoaparát s laserovým zaostrovaním a pravdepodobne aj snímač odtlačkov. Predajca oppomart.com uvádza ceny nasledovne. Huawei P9 Lite sa má predávať za 299 $, Huawei P9 bude stáť 499 $ a za Huawei P9 Max záujemcovia zaplatia 699 $.

Čo je na tom všetkom pravdy sa dozvieme 6. 4. 2016 pri oficiálnom predstavení. Veď možno odhalenie stránky oppomart.com je len ďalší z „rumorov“.

Zdrojoppomart.com

Komentáre k článku