Honor View 20 – dostupná vlajková loď ponúkne 48 Mpx fotoaparát

Podznačka spoločnosti Huawei poodhalila nový model Honor View 20, ktorý prináša mnohé parametre a vlastnosti vlajkových lodí Huawei do nižšej cenovej kategórie smartfónov Honor.

recenziaHonor View 20 – unikátna vlajková loď, ktorá vás nezruinuje

Honor View 20 ako jeden z prvých smartfónov tejto značky využije 6,4-palcový Full HD+ LCD displej, ktorý bude mať v sebe namiesto výrezu iba malú dieru na fotoaparát. Spoločnosť tvrdí, že táto diera je vytváraná špeciálnou vŕtacou metódou, ktorá zabezpečí vyššiu odolnosť, menej prieniku svetla a jednoduchšie opravy v prípade rozbitia skla.

ZDROJ | Honor

Vo výreze je umiestnený 25-megapixelový selfie fotoaparát, čo je na pomery predného fotoaparátu slušné rozlíšenie. Ešte väčšiu pozornosť si však zaslúži hlavný fotoaparát na zadnej strane. Ide o 48-megapixelový snímač Sony IMX586 s clonou f/1.8 a 78-stupňovým záberom, ktorý dopĺňa 3D TOF (time-of-flight) senzor.

ZDROJ | Honor

Tento senzor má vylepšiť 3D rozpoznávanie objektov do vzdialenosti 1 metra a teda je ho možné využiť na skenovanie objektov do virtuálnej podoby, ale aj na snímanie hráčov pri pohybových hrách v obývačke. Fotoaparát bude štandardne vytvárať fotografie v rozlíšení 12 megapixelov a vyššie rozlíšenie bude využívať na skrášlenie fotografií, tak ako to robí napríklad aj Huawei P20 Pro.

ZDROJ | Honor

Pozrite siHuawei nova 4 má dieru v displeji a 48-megapixelový fotoaparát

Na zadnej strane je okrem fotoaparátu aj snímač odtlačkov a za pozornosť stojí aj nový dizajn zadného krytu. Huawei túto časť upravilo laserom do písmena „V“, aby dizajn odkazoval na sériu View. Tento dizajn budeme môcť vidieť v čiernej, červenej a modrej farbe.

ZDROJ | Honor

Vo vnútri bude samozrejme pracovať najnovší čipset Kirin 980, ktorému sekunduje 8 GB RAM. Operačným systémom je Android 9 Pie s najnovšou nadstavbou EMUI, ktorú využívajú všetky smartfóny od Huawei a Honor. Používatelia budú mať k dispozícii 256 GB úložisko a batéria má kapacitu 4 000 mAh.

ZDROJ | Honor

Honor View 20 bude na čínskom trhu predávaný pod názvom Honor V20 s cenou začínajúcou na úrovni 380 eur. Najvyšší model s 8 GB RAM a 256 GB úložiskom, ktorý na sebe ponesie partnerskú značku Moschino, bude stáť zhruba 510 eur. Cenu a dostupnosť pre náš trh zrejme spoznáme už 22. januára, kedy bude Honor View 20 predstavený pre globálny predaj.

ZdrojAndroid Central,Honor

Komentáre k článku