Honor má svoju prvú telku, pobeží na HarmonyOS od Huawei

ZDROJ | Honor

Honor, dcérska spoločnosť Huawei, predstavil svoju prvú smart telku s 4K UHD rozlíšením, ktorá bude pracovať na novom operačnom systéme HarmonyOS. Ten Huawei predstavil len pred pár dňami. Novinka ponúkne aj Full HD webkameru.

ZDROJ | Honor

Nový smart televízor s logom Honoru zaujme aj svojim dizajnom. Ten má minimálny rámik okolo displeja, bočný profil je v tvare písmena A, takže sa doň zmestilo dostatok portov, no zároveň v spodnej strane je dostatok miesta na audio systém.

Práve audio systém bude rozdielny medzi dvoma verziami Smart Screen od Honoru. Verzia PRO bude ponúkať 6x 10W audio systém, klasická verzia bez dodatku PRO bude mať 4x 10W audio systém Huawei Histen s 3D zvukom. K reproduktorom sa bude dať možné pravdepodobne pripojiť aj pri vypnutej TV cez Bluetooth 5.0.

ZDROJ | Honor

Rozdielom je aj spomínaná webkamera. Tú bude mať len verzia PRO a ponúkne 5 Mpx rozlíšenie a Hull HD video. Obe novinky ale budú pracovať na procesore Hunghu 818 s 2+2 jadrami a grafikou Mali-G5. K dispozícii budú mať 2 GB RAM a 16 alebo 32 GB internú pamäť pre aplikácie.

Oba modely budú mať 55″ displej s 4K Ultra HD rozlíšením (3 840 x 2 160 px) s podporou HDR10 a technológiou MEMC pre vylepšovanie obrazu. Displej má mať jas 400 nitov, 87% pokrytie NTSC či funkciu Super Resolution.

ZDROJ | Honor

Operačným systémom bude spomínaný HarmonyOS s pokročilým prepojením s mobilnými zariadeniami. Aj tie by mali ale bežať na rovnakom systéme, takže na ne si ešte počkáme. Počkáme si však aj na televízor od Honoru, keďže výrobca ho zatiaľ predstavil iba na domácom trhu. Na čínskom trhu padne vhod aj podpora Huawei HiLink pre smart zariadenia v domácnosti.

ZDROJ | Honor

Cena nového smart televízora 3 799 CNY čo je zhruba 475 €. Verzia PRO bude o tisíc juanov drahšia, vyjde teda okolo 600 €. Ceny sú však pre domáci trh, ak sa niekedy dostane televízor aj na európsky trh, bude určite drahší.

ZDROJ | Honor

ZdrojHonor.cn

Komentáre k článku