Honor Band A1 je fitness náramok bez displeja, no s UV senzorom

ZDROJ | Honor

Príležitosť predstavenia novej vlajkovej lode, smartfónu Honor V8, využil výrobca aj na zoznámenie verejnosti s novým fitness náramkom Honor Band A1.

Pozrite siHonor V8 – duálny fotoaparát v ďalšom čínskom smartfóne

Jeho úlohou, ako sa dá očakávať, bude sledovanie času tréningu, meranie prejdenej alebo ubehnutej vzdialenosti, počítanie krokov, taktiež prepočet spálených kalórií, ale aj monitorovanie spánku. Jeho dĺžky a kvality.

Honor Band A1 02
ZDROJ | Honor

Väčšina takýchto zariadení má zabudovaný displej, aby ste príslušné údaje mohli sledovať priamo na fitness náramku. Band A1 však displej nemá. Vďaka tomu však môže dosiahnuť porovnateľne dlhšiu výdrž batérie a mať nižšiu cenu.

Pozrite siHonor Band Zero: nové štýlové inteligentné hodinky

Náramku ale nechýba LED dióda a vibračný motorček, ktorými vás upozorní na prichádzajúci hovor alebo správu. Band A1 s Android alebo iOS smartfónom spojíte cez Bluetooth 4.2.

Miniatúrna 70 mAh batéria má, podľa vyjadrenia výrobcu, náramok udržať v pohotovosti počas 28 dní. Na jej opätovné nabitie poslúži klasický microUSB konektor.

Honor Band A1 03
ZDROJ | Honor

Band A1 má však jedno výnimočné špecifikum. Je ním prítomnosť UV senzora. Ten slúži na meranie intenzity slnečného UV žiarenia. V prípade namerania zdraviu škodlivých hodnôt vás na to upozorní.

Fitness náramok Honor Band 1 sa má v Číne začať predávať už 25. mája 2016. K dispozícii bude osem farebných vyhotovení a dve verzie remienka. So silikónovým bude Band 1 predávaný za 99 ¥ (cca 13 €), s koženým za 199 ¥ (cca 26 €).

ZdrojGSMArena

Komentáre k článku