Honor 9N – lacná stredná trieda s displejom bez rámikov

ZDROJ | Honor

Dcérska spoločnosť Huawei oznámila svoj ďalší telefón pre masy. Honor 9N chce zaujať cenou, duálnym fotoaparátom a displejom bez rámikov.

Podobne ako Samsung aj Huawei a Honor chrĺia jeden smartfón za druhým. Častokrát pritom ide o veľmi podobné zariadenie s minimálnymi zmenami a jediný väčší rozdiel je badať až pri vlajkovej lodi. To či je takáto politika dobrým krokom necháme na výrobcoch, no tento druh smartfónov potom trpí najviac pri aktualizáciach.

Honor 9N je už teraz známy aj pod menom Honor 9i. Jediným rozdielom je len ďalšia úložisková alternatíva a fakt, že Honor 9N sa bude predávať výhradne v indickej siei Flipkart.

Oba smartfóny tak majú 5,84-palcový IPS displej s rozlíšením Full HD+ (1 080 x 2 280 px) a pomerom strán 19:9. Vo výreze nad panelom je okrem snímačov umiestnená 16 Mpx selfie kamera s bližšie nešpecifikovaným clonovým číslom.

ZDROJ | Honor

Pod povrchom sa skrýva procesor osem-jadrový HiSilicon Kirin 659 z vlastnej dielne. Ten nájdeme aj v tohtoročnej odľahčenej vlajkovej lodi, Huawei P20 Lite. Na výber budú tri pamäťové varianty počnúc 3 GB RAM a 32 GB vnútorným úložiskom, 4/64 GB a nakoniec 4/128 GB. Nechýba ani slot pre MicroSD kartu. Ten je ale hybridný. Používateľ si preto bude musieť vybrať medzi väčším vnútorným úložiskom alebo druhou SIM kartou.

Zadná strana ponúkne okrem čítačky odtlačkov prstov aj duálny fotoaparát. Hlavná šošovka má rozlíšenie 13 Mpx, druhý 2 Mpx senzor bude hĺbkový.

ZDROJ | Honor

Batéria má kapacitu 3 000 mAh a nabíjať sa bude cez zastaralý MicroUSB konektor. Honor 9N na druhej strane stále disponuje 3,5 mm jackom a FM rádiom. Operačným systémom je Android 8.0 s nadstavbou EMUI 8.0.

ZDROJ | Honor

Novinka sa bude predávať v štyroch farbách a na trh príde s cenou začínajúcou na 174 USD za základný pamäťový model, stredný variant bude stáť 203 USD a za 4 GB RAM a 128 GB si spoločnosť vypýta 261 amerických dolárov. Ak sa Honor 9N dostane aj ku nám, môžeme očakávať podobné ceny.

ZdrojFlipKart

Komentáre k článku