Honor 8 bude na Slovensku, poznáme detaily

Mali sme jedinečnú možnosť zúčastniť sa uvedenia očakávanej novinky, vlajkovej lode Honor 8 na európsky trh. Honor vo štvrtok 25. augusta 2016 večer obsadil pevnosť Vaxholms Kastell v Štokholme a ukázal nám, prečo by ste sa o tento smartfón mali zaujímať.

RECENZIAHonor 8 – Prvé reálne skúsenosti a živé fotografie

Miesto si Honor vybral veľmi pekné, k pevnosti Vaxholms Kastell v Štokholme sa nedalo dostať inak, ako loďou. Celý areál, ktorý v minulosti slúžil na obranu Štokholmu, čínsky výrobca prispôsobil pôsobivému uvedeniu novinky na európske trhy, vrátane nášho.

Honor8_launch_Stockholm_10

Honor8_launch_Stockholm_12

Skôr, ako sme sa dozvedeli podrobnosti o Honor 8, ukázal nám čísla. Honor je veľmi mladá značka, jej tvorcom je Huawei, chce si však nájsť miesto na trhu samostatne a osloviť skôr mladých ľudí. V roku 2015 sa na celom svete predalo až 40 miliónov zariadení Honor. Po dvoch rokoch pôsobnosti na trhu, je to veľmi zaujímavé číslo.

Honor8_launch_Stockholm_14

Honor poukázal aj na to, že trh sa mení. Zatiaľ čo v minulosti boli smartfóny kategorizované len na vyššiu, strednú a nízku triedu, teraz je segmentov viac. Pribudli najmä vyššia stredná strieda a najnižšia trieda. Honor by chcel mútiť vody najmä v tej strednej, pričom Honor 8 má byť vlajkovým modelom výrobcu, ktorý ponúkne veľmi dobrý pomer ceny a výkonu.

Honor8_launch_Stockholm_15

Honor sa chváli najmä dizajnom, kde na tele 8-čky použil sklo vpredu i vzadu, pričom telo je kovové. Musíme potvrdiť, že dizajn sa vydaril. Honor 8 pôsobí naživo veľmi luxusne, najmä v zafírovej modrej verzii, ktorá pôjde aj v Európe pravdepodobne najviac na odbyt. Páči sa nám aj 3D efekt zadnej strany, ktorý vidíte pri dopadajúcom svetle na telo smartfónu.

Honor8_launch_Stockholm_16

Kvalita spracovania je na svoju triedu príkladná, odporúčame prečítať si naše prvé dojmy z novinky. Na pohľad ide o smartfón, ktorý akoby skombinoval tie najlepšie dizajnové prvky z iPhonu 6S a Samsungu Galaxy S6, pričom hardvér akoby z oka vypadol smartfónu z vlastnej stajne – Huawei P9.

Pozrite siHonor 8 – Prvé reálne skúsenosti a živé fotografie

Honor8_launch_Stockholm_17

Honor 8 sa totiž pýši duálnym fotoaparátom, práve po vzore Huawei P9. Síce na ňom nesvieti logo Leica, dovolíme si tvrdiť, že rozdiely v kvalite fotografií sú minimálne resp. nepostrehnuteľné.

Honor8_launch_Stockholm_19

Smartfón tak ponúka dvojicu 12 Mpx snímačov, z ktorých jeden je farebný a druhý monochromatický. Takáto kombinácia má zabezpečiť najmä ostrejšie detaily a ponúknuť efekt širokej clony, čiže čiastočného rozostrenia vybraných častí fotografií. Novinke nechýba ani laserové zaostrovanie.

Honor8_launch_Stockholm_20

Menu fotoaparátu je úplne identické s Huawei P9, aj Honor 8 totiž používa rozhranie EMUI 4.1., ktoré upravuje jednu z posledných verzií Androidu 6.0.1. Mimochodom Honor sľubuje, že dva roky bude podporovať aktualizácie na tento smartfón.

Pozrite siHuawei P9 – dizajn a čiernobiele fotografie si zamilujete

Predný 8 Mpx fotoaparát poteší zase selfie nadšencov, umožňuje totiž vytvárať veľmi pekné fotografie aj pri slabšom osvetlení. Môže za to rozsvietenie displeja pri fotografovaní.

Honor8_launch_Stockholm_22

Na zadnej strane novinky nájdete aj čítačku odtlačkov prstov. Z vlastnej skúsenosti môžeme potvrdiť, že funguje bleskovo, jednoducho priložíte prst a smartfón je odomknutý. Trvá to vraj iba 0,4 sekundy. Dokonca tzv. smartkey, v ktorom je čítačka odtlakov prstov, môžete priradiť aj vybrané funkcie.

Honor8_launch_Stockholm_30

Honor8_launch_Stockholm_28

Posunutím posunutím prsta po smartkey zhora nadol napríklad stiahnete notifikačnú lištu, naopak zdola nahor ju zavriete. Cez smartkey môžete aj listovať v galérii, vytvárať videá a fotografie či dokonca prijať alebo odmietnuť hovor.

Honor8_launch_Stockholm_32

Výkonu má Honor 8 taktiež dostatok. O svižný chod operačného systému Android sa stará 8-jadrový procesor HiSillicon Kirin 950 a k dispozícii je aj 4 GB pamäť RAM. Internú pamäť si môžete vybrať buď 32 alebo 64 GB, no je aj rozšíriteľná pomocou microSD pamäťových kariet.

Pozrite siNový Honor 8 s duálnym fotoaparátom a procesorom Kirin 950

Honor8_launch_Stockholm_23

Honor 8 je mimochodom aj dual SIM smartfón, druhá SIM karta však funguje len v 2G sieti a použiť ju môžete iba namiesto pamäťovej karty. Spomeňme, že novinka má 5,2-palcový Full HD displej a nechýba ani technológia pre lepší zvuk DTS Sound. Výrobca sa chváli aj 3 000 mAh batériou, ktorá je typu Li-Pol a ponúka rýchle nabíjanie.

Honor8_launch_Stockholm_24

Dobrá správa je, že Honor 8 dorazí aj na Slovensko. Bude sa predávať v bielej, čiernej a spomínanej zafírovej modrej farbe s 32 GB internou pamäťou za cenu 409 €.

Honor8_launch_Stockholm_31

Ak si priplatíte 40 €, dostanete zlatý Honor 8 so 64 GB internou pamäťou. Vzhľadom na vzhľad a výbavu novinky sme presvedčený, že o Honor 8 bude veľký záujem. V redakcii nás už po prvom rozbalení mimoriadne zaujal. Mimochodom, na prvé tri mesiace dostanete záruku pre prípad náhodného poškodenia displeja, napríklad ak vám smartfón spadne na zem.

Honor8_launch_Stockholm_29

Počas prezentácie sme mali možnosť porozprávať sa aj s prezidentom Honoru. Georgea Zhaoa sme sa opýtali, kto je najväčším konkurentom Honoru v Európe. Odpoveď vás prekvapí, je to Honor. Vysvetlenie je jednoduché, Honor sa chce neustále posúvať ďalej, a tak chce vyrobiť vždy lepšie zariadenia, aké má aktuálne vo svojej ponuke.

Honor8_launch_Stockholm_26

Zaujímalo nás aj to, kde sa Honoru v Európe darí najlepšie. Ako uviedol George Zhao, je to Fínsko. Tu sa Honor predáva najlepšie, no Slovensko taktiež patrí medzi krajiny, kde je Honor mimoriadne úspešný.

Honor8_launch_Stockholm_27

Dozvedeli sme sa aj to, že Honor užšie spolupracuje s viacerými významnými spoločnosťami, a tak sa možno aj u nás dočkáme výhod plynúcich napríklad zo spolupráce so Spotify. Honor chystá aj VR okuliare, čaká však na dobu, kedy bude VR populárnejšie a takéto príslušenstvo bude mať väčší zmysel.

Za pozvanie do Štokholmu ďakujeme spoločnsti Honor, ktorá hradila nevyhnutné náklady na cestu a pobyt redaktora TECHBOX.

ZdrojTECHBOX

Komentáre k článku