Honor 8 Lite – menší brat vlajkovej lode

ZDROJ | Honor

Výrobcovia mobilných telefónov milujú uvádzať na trh menšie a odľahčené verzie svojich vlajkových lodí. Dajú tak ľuďom, ktorí nechcú, alebo si nemôžu dovoliť zadovážiť si drahú vlajkovú loď, akýsi pocit zadosťučinenia. Nie je to originál top model, ale aspoň časť z neho má.

recenziaHonor 8 – Prvé reálne skúsenosti a živé fotografie

Honor 8 Lite 01
ZDROJ | Honor

A to je prípad aj nového smartfónu Honor 8 Lite. Akoby vlajkovej lodi z oka vypadol. Teda takmer. Obzvlášť, ak si prezriete modrú verziu modelu Lite. V nej totiž veľká 8-ka vyzerá nádherne.

Pozrite siHonor 6X ponúkne už aj duálny fotoaparát za slušnú cenu

Podľa zatiaľ dostupných informácií pritom Honor 8 Lite nie je rozmerovo vôbec menší, ako vlajková loď. Skôr naopak. S rozmerni 147,2 x 72,94 x 7,6 mm má na každej strane o trochu viac.

Honor 8 Lite 04
ZDROJ | Honor

Niekde však výrobca predsalen ubral. Napríklad na procesore. Lite verzia Honoru 8 je poháňaná procesorom Kirin 655, má 3 GB RAM a 16 GB vnútornú pamäť. 5,2-palcový displej s 2.5D krycím sklom má Full HD rozlíšenie.

Honor 8 Lite 02
ZDROJ | Honor

Honor 8 Lite dostal operačný systém Android v novšej verzii 7.0 Nougat s nadstavbou EMUI 5.0. Na zadnej strane zostala čítačka odtlačkov prstov, no namiesto dvoch „očí“ tu má len jedno. Je ním optika 12 Mpx fotoaparátu s clonou f/2,2. Vpredu je rovnaká 8 Mpx web kamera ako vo veľkej 8-ke.

Pozrite siInteligentné hodinky Honor Watch S1 majú štýl a dlhú výdrž

Honor 8 Lite 03
ZDROJ | Honor

Energiu mu zabezpečuje 3 000 mAh batéria. Smartfón sa má začať predávať 17. 2. 2017 za cenu 269 €, pričom prvým trhom, na ktorom sa objaví, má byť Fínsko. To k nám nie je ďaleko. Teda rozhodne je to bližšie, ako až z Číny. Tak snáď sa čoskoro začne predávať aj u nás.

ZdrojSuomiMobiili,GSMArena

Komentáre k článku