Hongqi S9 – čínsky hybrid s výkonom 1 400 koní a maximálkou cez 400 km/h

ZDROJ | Hongqi

Čínske automobily doteraz vo svete akosi nebolo vidieť, no automobilky z tohto kúta sveta veľmi dobre vedia, že „západ“ je obrovským trhom. Aj preto sa už v Európe objavujú prvé čínske lastovičky s elektrickým pohonom, no chystá sa aj čosi hybridné a hyperšportové. Značka Hongqi (červená vlajka), ktorú vlastní FAW Car Company chce vyrobiť limitovanú sériu modelu S9 s výkonom 1 400 koní.

ZDROJ | Hongqi

Hongqi S9 je PHEV hybrid, teda plug-in hybrid. Má nejakú batériu a klasický spaľovací motor, pre istotu typu V8. Rozdiel oproti iným hybridom je ale v tom, že S9-tka má produkovať celkovo až 1 030 kW čo je zhruba 1 400 koní.

ZDROJ | Hongqi

Z 0 na 100 km/h vystreliť za 1,9 sekundy! Čínsky výrobca sľubuje aj extrémnu maximálnu rýchlosť, a to až 400 km/h. To sú parametre, ktoré vie dnes dosiahnuť (resp. tiež sľubuje) chorvátsky Rimac C_Two, hyperšportový elektromobil s výkonom takmer 2 000 koní.

Žiaľ, automobilka Hongqi stále viac o pripravovanom hyperšporte neprezradila. Nepoznáme tak ani kapacitu batérie, ani výkon elektromotora či dojazd na jedno nabitie. Nie je známy ani spôsob nabíjania či mnohé ďalšie detaily týkajúce sa elektrického pohonu, ale ani automobilu samotného.

Známa je ale aspoň nová cena, ktorá má byť prémiová aj vďaka tomu, že automobilka Hongqi plánuje z modelu S9 vyrobiť len 70 kusov. Na domácom trhu by mala S9-tka stáť od 10 000 000 CNY čo je okolo 1,22 milióna eur. Automobilka už teraz prijíma predobjednávky.

ZDROJ | Hongqi

Hongqi S9 má pritom vyrábať americká spoločnosť Silk EV, ktorá spolupracuje aj s automobilkami ako Porsche, Ferrari, Bugatti, Pagani či Lotus, priamo v Číne.

ZDROJ | Hongqi

Komentáre k článku