Honda Walk Assist Device: pomôže pri chôdzi, keď nohy nechcú poslúchať

Zdravotné indispozície sa nevyhýbajú ani mladým, ani starším, preto chôdza môže byť tvrdším orieškom, než by sa zdalo. A možno máte prácu, pri ktorej nohy dostanú riadne zabrať. Tak či onak, užitočným pomocníkom pre vás môže byť Honda Walk Assist Device.

Honda Walk Assist Device

Myšlienka asistenta chôdze síce nie je najnovšia, veď Honda na ňom pracuje už od roku 1999. V novembri 2008 sa dokonca na serveri YouTube objavilo prvé video s asistentom, ktorý je priamym predchodcom dnešného asistenta Bodyweight Support Assist. Honda však už nezostáva len pri pár kusovom prototype, ale pracuje na serióznom vývoji zariadenia, ktoré môže pomôcť najmä ľuďom s oslabenými funkciami chôdze, pre ktorých je myšlienka odkázanosti na invalidný vozík nemysliteľná. Nájdu sa však aj povolania alebo činnosti, pri ktorých uvítajú tohto asistenta aj zdraví ľudia, napríklad kameramani, pracovníci v pásovej výrobe, výškoví pracovníci, prekonávajúci denne desiatky schodov, lekári, ale trebárs aj turisti a podobne. Samotná Honda používa pri testovaní tohto asistenta vo vlastnej výrobe automobilov.

Honda Walk Assist Device

O vážnosti vývoja asistenta chôdze Bodyweight Support Assist hovorí aj jeho predstavenie na výstave National Design Triennial „Why Design Now?“ v Cooper-Hewitt National Design Museum v New Yorku od mája 2010 do januára 2011. Skôr, ako sa zahľadíte do obrázkov alebo videa tohto zaujímavého asistenta chôdze, povedzme si o ňom trochu viac. Pri vývoji asistentov chôdze bolo použitých viac ako 130 patentov. Bodyweight Support Assist má hmotnosť 6,5 kg vrátane topánok a batérií. Disponuje dvojicou elektrických motorov, ktoré po plnom nabití lítiových batérií udržia asistenta v činnosti, zahŕňajúcej chôdzu i polohu v podrepe, 2 hodiny. Zo špecifikácií tohto asistenta sa dozvedáme o jeho troch pripravovaných veľkostiach, zodpovedajúcich výškam používateľov 160 cm, 170 cm a 180 cm s toleranciou ±5 cm. Verme, že Honda tento svoj projekt čo najskôr a definitívne uvedie do praktického života.

Honda Walk Assist Device

Komentáre k článku