Honda SUV e:concept – elektrické SUV bude tentokrát úplne iné, ako Honda e

ZDROJ | Honda

Honda predstavila na pekinskom autosalóne nový koncept plne elektrického 2-dverového SUV modelu. Dizajnom sa odkláňa nielen od nedávno vydaného elektromobilu Honda e, ale aj od zvyšku portfólia automobilky.

Honda SUV e:concept má byť modelom, ktorý naznačuje budúce dizajnové aj koncepčné smerovanie automobilky. Po prechode modelu z fázy konceptu do produkcie pôjde zároveň o prvý elektromobil značky Honda, ktorý zavíta aj na čínsky trh. Pripravované SUV sa tak skôr ako na luxus zameria na dostupnosť.

Špecifikácie nového SUV zatiaľ nepoznáme ani len čiastočne. Vieme však, že jeho súčasťou bude všesmerový ADAS systém, teda 360-stupňový asistent sledovania vozovky, vozidiel a okolia, ako aj nová generácia infotainment systému Honda CONNECT so zabudovanou umelou inteligenciou.

Finálna produkčná verzia SUV modelu bude samozrejme napokon vyzerať trochu inak. Od produkčnej verzie by sme očakávali minimálne prechod z 2-dverovej na 5-dverovú konštrukciu, ktorá je mimo Ázie rozhodne populárnejšia.

Po boku nového konceptu sa už v januári budúceho roku na čínsky trh chystá aj model CR-V PHEV, prvý plug-in hybridný model dostupný na tomto trhu.

ZDROJ | Honda

ZdrojHonda

Komentáre k článku