Honda Sports – ďalší inteligentný retro koncept elektromobilu

Koncepty nielen automobilov sa len málokedy dostanú do masovej výroby. Honda Sports je ale inteligentný elektromobil, ktorý vyzerá skutočne vkusne.

https://youtu.be/sXnMo4tiDzM

Honda nás chce už dlhšiu dobu presvedčiť, že to myslí s elektromobilmi či autami s podporou umelej inteligencie vážne. Naznačuje to aj v poradí už druhý koncept od autovýrobcu, ktorý v sebe okrem nových technológií skrýva aj tradičný retro dizajn.

Honda Sports EV je po Urban EV Concept druhým konceptom, ktorý by sme na cestách radi videli. Najnovší model bol predstavený na autosalóne v Tokyu a narozdiel od Urban sa zdroj jeho vzhľadu datuje už do roku 1964, kedy svet uzrel Hondu S600.

ZDROJ | Honda

Cieľom Hondy je pri predstavovaní nových konceptov ukázať verejnosti, ako si spoločnosť predstavuje budúcnosť inteligentných elektromobilov. Výrobca si umelú inteligenciu predstavuje v autách napríklad vo funkcii monitorovania vodičových aktivít či zlepšení hlasového ovládania. Niektoré automobily by sa takejto inteligentnej asistentky mohli dočkať aj vo forme prídavnej funkcie ku asistenčným službám. A to sa možno stane ešte skôr, ako prídu reálne elektrické autá od Hondy na trh.

Pozrite siHonda sa inšpiruje Teslou, predstaví Mobile Power Pack

ZDROJ | Honda

Modelu Honda Sports sa totiž zatiaľ nedočkáme. Jeho brat Urban s ním ale zdieľa mnoho charakteristík, pričom ten má už stanovený aj dátum produkcie, ktorá sa začne v roku 2019. Žiadne bližšie detaily ako výkon či dojazd ale zverejnené neboli. Užijú si ho však primárne len obyvatelia Európy a Ázie, nakoľko Amerika podľa slov spoločnosti nie je dobrým trhom pre takýto druh elektromobilu. Sen vlastniť Sports tak ešte stále žije.

ZDROJ | Honda

Honda teda zatiaľ nemá finálny elektromobil v ktorom by využila svoju predstavu inteligentného asistenta. Keď sa tak ale stane, môžeme sa tešiť na niečo originálne.

ZdrojThe Sun

Komentáre k článku