Honda a SoftBank spájajú sily pri vývoji 5G sietí pre automobily

ZDROJ | Honda

Automobilka Honda oznámila spoluprácu s telekomunikačnou spoločnosťou SoftBank. Spoločne chcú pracovať na vývoji inteligentných vozidiel pripojených na siete piatej generácie. 

Prvého apríla roku 2018 spustí spoločnosť SoftBank prvé 5G vysielače vo výskumnom stredisku spoločnosti Honda. Týmto dňom sa začne ich spoločný vývoj automobilov, ktoré budú od základu stavané pre pripojenie na 5G siete.

Pozrite siOrange ako prvý operátor v spolupráci s Nokiou predstavil možnosti 5G

Spolupráca týchto dvoch spoločností nie je samoúčelná. SoftBank chce prispôsobiť 5G sieť tak, aby poskytovala stabilný signál aj pre vozidlá idúce vysokou rýchlosťou. Ďalším cieľom je zabezpečiť stabilný prenos dát aj v oblastiach so zlým pokrytím. 

Honda a SoftBank už v minulosti spolupracovali na vývoji systému HANA (Honda Automated Network Assistant), ktorý dokáže sledovať emócie vodiča počas jazdy. Tento systém Honda implementovala do konceptuálneho vozidla NeuV, ktorý automobilka prezentovala na minuloročnej výstave CES.

Pozrite siNeuV, nový koncept automobilky Honda, bude disponovať emóciami

Honda zatiaľ neprezradila, kedy chce verejne predstaviť prvé výsledky spolupráce. Hotové riešenia bude musieť mať hotové do roku 2025, kedy chce automobilka na trh uviesť autonómne vozidlá 4. levelu. Po diaľnici by mali autonómne Hondy jazdiť už v roku 2020.

https://youtu.be/LSAg6bzlf1Q

ZdrojHonda

Komentáre k článku