Honda predstavila nový hybridný sedan 2019 Insight

ZDROJ | Honda

Honda má nový, debutový voz 2019 Insight, ktorý predstavuje strednú cestu medzi hybridmi Honda Civic a Honda Accord.

ZDROJ | Honda

Novinka disponuje hybridným 1,5-litrovým motorom, ktorý zároveň funguje ako generátor pre elektrickú energiu pre elektromotor a 60-článkovú lítiovo-iónovú batériu.

Pri vyšších rýchlostiach systém spustí palivový motor pre efektívnejšiu spotrebu. Po dizajnovej stránke ide o klasický sedan, ktorý sa však výrazne líši od pôvodného modelu Insight z roku 1999, ktorý pri spätnom pohľade vyzerá dosť smiešne.

Honda Insight 1999ZDROJ | Honda

Od roku 2009 do 2014 sa vyrábala druhá verzia Hondy Insight, ktorá však bola skôr koncipovaná ako rodinné auto vo verzii hatchback.

Honda Insight 2009ZDROJ | Honda

Honda 2019 Insight sa skôr podobá na už spomínanú Hondu Accord, no po cenovej stránke pôjde o lacnejší model.

ZDROJ | Honda

Pozrite siHonda odhalila ďalšie detaily o autonómnych robotických pomocníkoch

Nová Honda využíva základ z Hondy Civic, no má dlhšie telo a úložný priestor pre batériu umožňuje viac miesta na nohy a väčší kufor. Spotreba vozidla je 5,1 litra na 100 kilometrov.

Výkon vozidla je 151 koní a vozidlo sa zameralo na efektívny pomer výkon-hmotnosť. Honda pripomína, že sa jedná o 5. model vozidla, ktoré disponuje elektrickým pohonom, za posledný rok. Z minulých modelov môžeme spomenúť napríklad hybridný model Honda Accord či plne elektrický model Honda Clarity a plug-in hybrid Clarity.

ZDROJ | Honda

Pozrite siHonda Urban EV Concept – koncept elektrického autíčka v retro štýle

Čo sa týka interiéru, Honda 2019 Insight disponuje technológiami Apple CarPlay, Android Auto, HondaLink a 450-wattovým audio systémom. V strednej časti nájdete 8″ dotykový displej na ovládanie funkcionalít. Auto si tiež môžete vybaviť mobilným hotspotom, ktorý vám vytvorí internetové pripojenie.

Honda tiež disponuje niekoľkými bezpečnostnými štandardami ako napríklad adaptívny tempomat či Collision Mitigation Braking System (CMBS), ktorý automatický začne brzdiť v prípade rizika kolízie. Nechýbajú senzory a kamery na snímanie dopravných pruhov či značiek. Čo sa týka ceny či prípadnej dostupnosti, informácie zatiaľ známe nie sú.

ZdrojHonda

Komentáre k článku