Honda ukázala nové HR-V s hybridným pohonom e:HEV

ZDROJ | Honda

Honda predstavila novú generáciu šikovného SUV HR-V. To dostáva po prvý raz dvojmotorové hnacie ústrojenstvo e:HEV. Kedy si ho budete môcť kúpiť na Slovensku?

Nová Honda HR-V ponúka benzínový a hybridný pohon. Dieselový pohon z ponuky vypadol. Model s hybridným pohonom e: HEV nadväzuje na inovované CR-V a všetky nové verzie Jazz uvedené na trh minulý rok.

ZDROJ | Honda

Honda HR-V poskytne vďaka výkonnému dvojmotorovému pohonnému ústrojenstvu e:HEV účinnosť a pokrokové technologické prvky. Výrobca vylepšil interiér a ponechal komfort, ktorý sa s týmto modelom automaticky spája.

ZDROJ | Honda

Pri pohľade zvonku zaujme integrovaná mriežka chladiča a ostrejšie zvislé bočné hrany. Stred kapoty je nízky s líniou ramien prichádzajúcich k spodnej časti „A“ stĺpikov. Na prvý pohľad máte pocit bezpečnosti a stability.

Podľa poskytnutých fotografií sa zdá byť okno na zadných dverách väčšie, pohľad na zadnú časť vozidla nepripomína kozmický koráb. Honda HR-V bola vždy iná a svojou originalitou ľahko získavala nových zákazníkov. Tento status si zachováva aj v novom modeli.

ZDROJ | Honda

Vďaka kompaktnej hnacej sústave a usporiadaniu stredovej nádrže dokázalo nové HR-V zachovať sedadlá Magic Seats. Tie sú známe veľkou flexibilitou, či už sklopením sedadla na plocho (fold-flat), alebo vyklopením nahor (flip-up) v závislosti od požadovaného priestoru na náklad.

Pozrite si45 elektromobilov aktuálne dostupných na Slovensku

Novinka bude v Európe k dispozícii od konca tohto roka. V prípade záujmu sa môžete zaregistrovať na webstránke Hondy.

hybridná Honda
ZDROJ | Honda

 

Honda je tak opäť bližšie k svojmu cieľu elektrifikovať svoje všetky európske modely do roku 2022. Čo poviete na novinku, ako sa vám pozdáva?

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku