Honda odhalila ďalšie detaily o autonómnych robotických pomocníkoch

ZDROJ | Honda

Honda začiatkom decembra minulého roka predstavila štvoricu zaujímavých robotických pomocníkov s doslova milým dizajnom. Pod značkou 3E (Empower, Experience, Empathy) Robotics Concept chce priniesť používateľom roboty, ktoré budú autonómne a zároveň budú schopné pomáhať svojim majiteľom.

Pozrite siHonda chystá štvoricu roztomilých robotických pomocníkov

Počas výstavy CES 2018 japonská spoločnosť odhalila ďalšie detaily o týchto pomocníkoch. Nanešťastie ide stále iba o koncepty, ktoré chce Honda rozvíjať i naďalej aj s ďalšími partnermi. Zatiaľ však nie je známe, kedy by sa roboty mali objaviť na trhu.

ZDROJ | Honda

Honda 3E-A18

Prvým robotickým pomocníkom je akýsi priateľ pre osamelých ľudí. Povrch robota tvorí mäkký materiál príjemný na dotyk, aby robota mohli používatelia dokonca aj objať.

https://www.youtube.com/watch?v=23J2Cwyv59Q

V hornej časti má „tvár“, ktorá dokáže reagovať na podnety. O reakcie sa stará umelá inteligencia, s ktorou má byť možné bežne komunikovať. Využitie si má nájsť aj mimo domácností, napríklad na letiskách či výstavách, kde A18-tka bude schopná radiť okoloidúcim.

Honda 3E-B18

Druhým praktickým robotom má byť akési kreslo s dvojicou elektrinou poháňaných kolies. Slúžiť má hlavne starším a telesne hendikepovaným používateľom, ktorí sa vďaka nemu dostanú na miesta, kde to pre nich nie je za iných okolností možné. Používať ho je možné v interiéri či exteriéri.

https://www.youtube.com/watch?v=RMZieeZZ7xI

Sedadlo je nielen výškovo nastaviteľné, ale dokáže meniť aj svoj sklon na základe jazdy z alebo do kopca. Kreslo môže byť tiež vybavené autonómnym systémom, takže bude stačiť zadať cieľ cesty a B18-tka tam používateľa dostane.

Honda 3E-C18

Tretí pomocník sa skôr hodí pre malé biznisy, umelcov či iných používateľov, ktorí ocenia jeho schopnosti. Pomerne veľký robot môže v sebe ukrývať viaceré platformy, napríklad poslúži ako predajný vozík, alebo jednoduchý doručovateľ tovaru.

https://www.youtube.com/watch?v=wECl3IsSyY0

Honda 3E-C18 taktiež dokáže byť plne autonómny. Funguje plne na batérie Mobile Power Pack, ktoré stačí vymeniť za plne nabité a môže fungovať ďalej.

Honda 3E-D18

Toto autonómne štvorkolesové plne elektrické vozítko má byť pomocníkom v mnohých oblastiach. Hlavné využitie si má nájsť v záchranných zložkách (pri živelných pohromách, požiaroch apod.), no využiť ho môžu aj farmári či stavbári.

https://www.youtube.com/watch?v=PuGoP_eCXZk

D18-tka je postavená na ATV šasi a má náhon na všetky štyri kolesá. Tie bezvzduchové, takže nikdy nedostanú defekt. Honda tvrdí, že sa dostanú cez akúkoľvek prekážku. Vo výbave nechýba GPS modul a niekoľko senzorov pre lepšiu orientáciu a autonómnu prevádzku. Na ovládanie je možné použiť dokonca aj smart hodinky. Stačí stlačiť tlačidlo a D18-tka príde za vami.

ZDROJ | Honda

ZdrojHonda

Komentáre k článku