Honda má rozkošnú samoriadiacu chladničku, ktorú nepotrebujete, ale chcete

ZDROJ | Honda

Honda na Tokyo Motor Show okrem iného predstavila samoriadiacu chladničku RoboCas. Ak si teda myslíte, že ste už videli všetko, až teraz sa tak stalo.

ZDROJ | Honda

O japonskom výrobcovi Honda sme toho v poslednej dobe písali viac. V septembri sme boli svedkami Urban EV Concept, konceptu elektrického auta, ktorého dizajn sa niesol v retro štýle. Začiatkom októbra sme vám priniesli informácie o tom, že Honda sa inšpirovala Teslou a ukázala svoj mobilný energetický zásobník Honda Mobile Power Pack, pozostávajúci z odnímateľných mobilných akumulátorov a nabíjacieho/vybíjacieho zariadenia, ako aj iné produkty.

ZDROJ | Honda

Do tretice výrobca pred pár dňami na konferencii v Tokyu predstavil Honda Sports EV Concept, ktorý sa podobne ako Urban inšpiruje minulosťou, no nájdeme v ňom mnoho inteligentných technológií. Najnovší prírastok RoboCas síce do tohto portfólia nejako nezapadá, jedná sa však o zaujímavé zariadenie, ktoré sa sčasti podobá na Sports EV elektromobil.

Pozrite siHonda má motorku pre nešikovných začiatočníkov, stojí sama

Hlavnou výhodou samoriadiacej chladničky má byť podľa automobilky schopnosť „spájať ľudí s úsmevom“. A to sa jej aj darí. Na prednej strane má výrez, ktorý pripomína usmievavé ústa a displej, na ktorom sú zobrazené dve oči. Tie samozrejme reagujú na pohyb okolo nich, ktorý snímajú senzory.

ZDROJ | Honda

Tie ale nebudú slúžiť len na to, aby hádzali očkom po okoloidúcich. V tlačovej správe sa totiž uvádza, že chladnička vie človeka i nasledovať. To môžu využiť napríklad pouliční predajcovia zmrzliny, kávy alebo limonády. Samotné využitie je podľa Hondy neobmedzené, o tom sa ale presvedčíme až vtedy, keď sa začne RoboCas skutočne vyrábať. Ani to však zatiaľ nie je isté.

ZdrojHonda

Komentáre k článku