Honda má rozkošnú samoriadiacu chladničku, ktorú nepotrebujete, ale chcete

Honda na Tokyo Motor Show okrem iného predstavila samoriadiacu chladničku RoboCas. Ak si teda myslíte, že ste už videli všetko, až teraz sa tak stalo.

ZDROJ | Honda

O japonskom výrobcovi Honda sme toho v poslednej dobe písali viac. V septembri sme boli svedkami Urban EV Concept, konceptu elektrického auta, ktorého dizajn sa niesol v retro štýle. Začiatkom októbra sme vám priniesli informácie o tom, že Honda sa inšpirovala Teslou a ukázala svoj mobilný energetický zásobník Honda Mobile Power Pack, pozostávajúci z odnímateľných mobilných akumulátorov a nabíjacieho/vybíjacieho zariadenia, ako aj iné produkty.

ZDROJ | Honda

Do tretice výrobca pred pár dňami na konferencii v Tokyu predstavil Honda Sports EV Concept, ktorý sa podobne ako Urban inšpiruje minulosťou, no nájdeme v ňom mnoho inteligentných technológií. Najnovší prírastok RoboCas síce do tohto portfólia nejako nezapadá, jedná sa však o zaujímavé zariadenie, ktoré sa sčasti podobá na Sports EV elektromobil.

Pozrite siHonda má motorku pre nešikovných začiatočníkov, stojí sama

Hlavnou výhodou samoriadiacej chladničky má byť podľa automobilky schopnosť „spájať ľudí s úsmevom“. A to sa jej aj darí. Na prednej strane má výrez, ktorý pripomína usmievavé ústa a displej, na ktorom sú zobrazené dve oči. Tie samozrejme reagujú na pohyb okolo nich, ktorý snímajú senzory.

ZDROJ | Honda

Tie ale nebudú slúžiť len na to, aby hádzali očkom po okoloidúcich. V tlačovej správe sa totiž uvádza, že chladnička vie človeka i nasledovať. To môžu využiť napríklad pouliční predajcovia zmrzliny, kávy alebo limonády. Samotné využitie je podľa Hondy neobmedzené, o tom sa ale presvedčíme až vtedy, keď sa začne RoboCas skutočne vyrábať. Ani to však zatiaľ nie je isté.

ZdrojHonda

Komentáre k článku