Honda Civic 2019 dostane Sensing technológiu

ZDROJ | Honda

Po modeli Accord a ďalších vyšších modeloch japonskej automobilky dostáva technológiu Sensing aj hatchback Civic. Facelift 10. generácie obľúbeného modelu od Hondy tak bude schopný rozpoznávať autá i chodcov.

https://www.youtube.com/watch?v=fr0zTHbccro

Technológia Sensing nie je ale iba o tom. Obsahuje totiž viacero funkcií, ktoré majú zvýšiť bezpečnosť nielen posádky, ale aj aj ostatných účastníkov premávky. Napríklad systém LKAS (Lane Keeping Assist System) vie sledovať čiary na ceste a korigovať volant v prípade ich opustenia. S tým súvisia aj RDM (Road Departure Mitigation) a RDM (Road Departure Warning), ktorých úlohou je upozorňovať, ale aj zabrzdiť vozidlo v prípade potreby.

ZDROJ | Honda

Samozrejmosťou je aj adaptívny tempomat (ACC), ale aj sledovanie mŕtveho uhla (BSI). Pri cúvaní zas príde vhod systém CTM (Cross Traffic Monitor), ktorý upozorní na blížiace sa vozidlo spoza rohu. Pred nehodou má ochrániť CMBS (Collision Mitigation Braking System), ktorý v prípade detekcie automaticky zabrzdí vozidlo.

https://www.youtube.com/watch?v=WAgZsCn-u2s

Honda Sensing dokáže sledovať aj rýchlostné dopravné značky a upozorňovať vodiča po prípadnom prekročení rýchlostných limitov.

Technológia Honda Sensing bude dostupná v modeloch Civic – Sedan aj Coupe pre rok 2019.

ZDROJ | Honda
ZDROJ | Honda

ZdrojHonda

Komentáre k článku