Honda chce v Európe od roku 2025 predávať iba elektromobily

Elektromobily už nie sú iba okrajová oblasť automobiliek, práve naopak. Honda chce do roku 2025 predávať na európskom trhu už iba elektrické modely, akým je aj nová Honda E Prototype.

Nie je to tak dávno, čo automobilky vo svojom produktovom portfóliu ponúkali maximálne jeden elektromobil, ktorý mal smiešny dojazd a dizajnom akoby sa skôr snažil záujemcov od elektromobilov odlákať. Dnes je už situácia úplne iná a v priebehu najbližších rokov sa zrejme úplne obráti v prospech elektromobilov.

ZDROJ | Honda

Honda na ženevskom autosalóne oznámila, že do roku 2025 by mal tvoriť 100 % predajov na európskom trhu práve predaj plne elektrických modelov. Pôvodne pritom automobilka predpokladala, že tohto roku budú elektromobily tvoriť iba dve tretiny predajov v Európe.

Pozrite siŠKODA Vision iV – elektromobil z budúcnosti od bratov Čechov

Hmatateľným dôkazom tejto ambície je nový Honda e Prototype, ktorý bol po prvý krát verejne predstavený práve v Ženeve. Má ísť o ideálne vozidlo do mesta, takže veľkou prekážkou nebude ani podpriemerný dojazd na úrovni 200 kilometrov. Pre druhé auto do rodiny je takýto dojazd viac než postačujúci.

ZDROJ | Honda

Okrem batérie s možnosťou rýchleho nabíjania, ktoré ju nabije na 80 % už za 30 minút, stoja za pozornosť napríklad aj automaticky miznúce kľučky vo dverách, alebo chýbajúce spätné zrkadlá nahradené kamerami. Hondu e Prototype sme si už kompletne predstavili v samostatnom článku.

ZdrojHonda

Komentáre k článku