Holedown – dostaňte sa až k jadru planét v mobilnej namotávke

Ak ste sa už niekedy v minulosti namotali na legendárnu hru Breakout, alebo nejaký jej variant, hru holedown si zamilujete. Stavia na podobnom princípe, no posúva ho na celkom novú úroveň.

Hra holedown nie je úplná novinka, vlastne jej prvá verzia bola vydaná už pred rokom. Neustále sa však drží v rôznych rebríčkoch najsťahovanejších a najpopulárnejších hier, pričom sa niet čomu čudovať. Holedown spája návykový herný mechanizmus s vydareným vizuálom a animáciami, vďaka čomu sa od hry nebudete vedieť len tak ľahko odtrhnúť.

Vašou úlohou v hre holedown si musíte pomocou guľôčok preraziť cestu cez rôzne vesmírne telesá zložené z blokov, na ktorých sú napísané rôzne čísla. Čísla určujú, akým počtom guľôčok musíte zasiahnuť daný blok, aby zmizol. Úroveň končí v momente, keď sa dostanete k jadru daného vesmírneho telesa. V hre budete putovať cez asteroid, slnko, ale aj čiernu dieru.

ZDROJ | grapefrukt games

Razením si cesty cez tieto telesá získavate kryštály, za ktoré si môžete postupne kupovať rôzne vylepšenia. Aby ste mohli dostávať ďalej, postupne si budete musieť zvyšovať počet guľôčok v zásobníku, počet možných výstrelov a kapacitu na nazbierané kryštály. Nevyhnutnosťou pre postup do ďalšej úrovne je kúpa vyššej baníckej licencie.

Pozrite siHello Weather – prehľadná predpoveď počasia s veselým dizajnom

Ak už po týchto posledných vetách premýšľate nad mikrotransakciami, nemusíte sa báť. V hre žiadne mikrotransakcie nie sú, kryštály získavate jedine poctivým hraním a v hre dokonca neuvidíte ani žiadne reklamy. Úplne ideálne sa tak hodí na dlhšie cesty, lety a relax na pláži.

Hra začína celkom pomaly, no s postupnými vylepšeniami a vašim osobným zlepšovaním sa bude rásť aj dynamika a náročnosť hry. To však bohužiaľ trvá iba zopár úrovní, kým sa nedopracujete k čiernej diere. Tá neobsahuje žiadne jadro a vašim jediným cieľom v nej bude dostať sa čo najhlbšie, teda nahrať čo najvyššie skóre.

Uvítal by som, ak by hra ponúkala oveľa viac úrovní s jadrom, teda s nejakým cieľom. Hranie poslednej nekonečnej úrovne už nie je takou výzvou a od tohto bodu vás bude pri hre držať jedine jej návykový faktor. Napriek tomu si však myslím, že holedown stojí za to a v mojom prípade sa určite zaradí medzi tituly, ku ktorým sa z dlhej chvíle rád v budúcnosti vrátim.

holedown94%

Veľkosť:
87.6 MB
Platforma:
iOS 8.0 alebo novší, Android 4.2 alebo novší
Cena:
4,49 €

Holedown je vydarená mobilná hra postavená na podobnom princípe, ako legendárny Breakout. V tomto prípade si však budete raziť cestu smerom nadol cez číselné bloky až do jadra rôznych vesmírnych telies.

Komentáre k článku