HMD na IFA 2019 predstavili Nokia 7.2 a Nokia 6.2

Spoločnosť HMD mala na tohtoročnej IFA v Berlíne premiéru. Predstavila Nokia 7.2 a Nokia 6.2. Vyššie číselné označenie je v podstate Pro toho nižšieho.

Nokia 7.2 má trojicu fotoaparátov umiestnených do kruhu. Hlavný fotoaparát má 48 Mpx. Ultraširoká šošovka má záber 118 stupňov a 8 Mpx, hĺbkový senzor dostal 5 Mpx a je podporený bokeh efektmi, ktoré vyvinuli priamo v ZEISS. Majú označenia Modern, Swirl a Smooth. 

ZDROJ | nokia

V Nokii pochopili, že okrem relatívne nízkej ceny je treba ponúknuť aj poriadne lákavý výsledok po stlačení spúšte fotoaparátu. Binning pixlov je podporený spájaním obrázkov. HDR spája 6 fotiek do jednej, nočný režim na statíve zloží výsledný obrázok až z 20 fotiek, ak budete snímať z ruky, tak z 10 fotiek. Selfie kamera vyfasovala 20 Mpx a pre zvýšenie kvality obrazu ponuka binning pixlov 4v1.

Displej má uhlopriečku 6,3-palcov, LCD panel a selfie kamera je v slzičkovom výreze. Rozlíšenie je 1080p+ pričom displej zvládne streamovať kvalitu HDR10, napríklad z Amazonu, a vie konvertovať zábery z SD na HDR. 

Srdcom tohto smartfónu je Snapdragon 660, pamäť RAM si môžete vybrať z 4 alebo 6 GB a dáta uložíte za 64 alebo 128 GB veľkú pamäť. Tá sa dá rozšíriť do 521 GB pomocou microSD karty. HMD sľubuje čo najskorší prechod na Android 10, zatiaľ je k dispozícií Android 9 Pie.

Batéria má kapacitu 3 500 mAh a je nabíjaná 10 W cez USB-C. Čo mnohých poteší je prítomnosť 3,5 milimetrového konektoru jack. Nokia 7.2 príde do predaja koncom septembra za 300 eur, v konfigurácii 4 GB RAM a 64 GB úložný priestor. Prisľúbené farby sú Cyan Green, Charcoal a Ice. 

Skromnejšia novinka, Nokia 6.2, sa líši najmä tým, že na nej chýba logo Zeiss pri niektorých komponentoch a funkciách. Z trojice fotoaparátov má ten hlavný 16 Mpx a rovnako čaruje so skladaním fotografií ako 7.2, avšak pixle nebinnuje. Ultraširoká šošovka má 8Mpx s uhlom snímania 118 stupňov, snímač hĺbky má 5 Mpx. Selfie kamera dostala 8 Mpx a zrejme tiež nebude pracovať s binningom pixlov.  Rozdielna je aj čipová sada. Nokia 6.2 ponúka Snapdragon 636. 

ZDROJ | nokia

Ani jeden z predstavených modelov nie je vyrobený z hliníku alebo polykarbonátu, ako je to dnes populárne. HMD sa rozhodli pre polymérny kompozit, ktorý má byť dvakrát odolnejší a o polovicu ľahší, než sú bežne používané materiály. Displej a chrbát smartfónu chráni Gorilla Glass 3. 

Nokia 6.2 príde na trh v októbri. Verzia s 3 GB RAM a 32 GB úložného priestoru bude za cenu 200 eur. Verzia 4 GB RAM a 64 GB úložného priestoru vám z peňaženky vytiahne 250 eur. 6.2 bude v Ceramic Black a tiež vo farbe Ice. 

Zdrojgsmarena.com

Komentáre k článku