HMD Connect – SIM karta s univerzálnym roamingom pre 120 krajín sveta

Spoločnosť HMD Global (Nokia) predstavila unikátnu SIM kartu HMD Connect, ktorá vám umožní za jednotnú cenu telefonovať do 120 krajín sveta.

Cena globálnej SIM karty je 19,95 € za prvú kartu a 10 € za ďalšie SIM karty. V rámci tohto balíčka dostanete 1 GB dát.

ZDROJ | HMD

Pozrite siHMD na IFA 2019 predstavili Nokia 7.2 a Nokia 6.2

Globálna SIM karta umožňuje za cenu 9,95 € využívať internetové dáta v 120 krajinách. Tie sú rozdelené do troch zón. V zóne 1 dostanete napríklad 1 GB dát, v zóne 2 500 MB a v zóne 3 250 MB dát. Práve 250 MB dát je dosť málo a tieto dáta sa dajú minúť veľmi rýchlo pri sledovaní sociálnych sietí či pri telefonovaní cez Face Time.

Do zóny 1 patrí väčšina európskych krajín, niektoré krajiny Južnej Ameriky (Guatemala, Kolumbia) či strednej či východnej Ázie (Kazachstan, Singapur), ale aj USA. Do zóny 2 patria európske krajiny mimo EÚ (Moldavsko, Rusko), ostatné krajiny Južnej Ameriky či krajiny Blízkeho Východu (Irán, Saudská Arábia). Do tretej zóny patria ďalšie krajiny ako Austrália, Kuba či Keňa. K dispozícii je niekoľko druhov balíčkov. Každý z nich platí po dobu 14 dní od aktivácie.

ZDROJ | HMD

Aplikácia HMD Connect je k dispozícii na Android Google Play Store. Táto aplikácia slúži na aktiváciu SIM karty a výber balíčkov.

Pokiaľ vás HMD Connect SIM karta zaujala, balíčky sa budú dať kúpiť od 30. marca a budú rozosielané po celom svete do 2-7 pracovných dní.

Možnosti takejto SIM karty využijú najmä ľudia, ktorí často cestujú, napríklad na služobné cesty a nechce sa im vymieňať neustále SIM karty, prípadne nechcú platiť vysoké ceny u operátorov.

ZDROJ | HMD

Pozrite siAko sme sa s HMD Global (Nokia) ocitili v Moskve

Na druhej strane, v čase keď máme v rámci Európskej únie zrušený roaming je takýto produkt skôr možnosťou pre ľudí cestujúcich mimo Európu. Napriek tomu dátové balíčky sú veľmi nízke a nezodpovedajú cene. Skôr ich využijete v prípade núdze než na prácu.

Zároveň musíme dodať, že spoločnosť HMD Global si nevybrala práve najlepší čas na oznámenie takéhoto produktu, keďže takmer celý svet momentálne necestuje.

ZdrojHMD Connect

Komentáre k článku