Hluk takmer ako lietadlo pri vzlete? Pre Soundboks Bluetooth žiaden problém

Soundboks 2 datuje rok 2017, kedy svojim výkonom budil pozornosť. Výrobca v týchto dňoch predstavil najnovšiu generáciu Soundboks Bluetooth (2019). Má nové vlastnosti a stále je to divoké párty zviera.

Reproduktor ponúka dvojicu 10-palcových 96 dB woofrov a jeden 1-palcový 104 dB výškový kompresný driver v kombinácií s trojicou 72W zosilňovačov RMS triedy D, ktoré podporuje Merus Audioo eximo. Nechýba Advanced Bass DSP. Efektívny frekvenčný rozsah je 40Hz až 20kHZ, reproduktor je vybavený vlastný zvukovým profilom, ako inak, zameraný na podporu basov. Takáto kombinácia umožňuje z Soundboks Bluetooth vytrieskať 126 dB, čo je o štyri viac ako zvládla predošlá generácia.

Pre lepšiu orientáciu, je to hluk, ktorý sa pomaličky približuje hluku, ktorý spraví 15 metrov vzdialené lietadlo pri vzlete. Teda nič pre audiofilov, noo doslova modla pre milovníkov diskoték.

ZDROJ | engadget.com/Soundbok

Úplnou novinkou je TeamUP connection, teda možnosť pripojiť päť Soundboks Bluetooth do reťazca pomocou SKAA siete. Hlavný reproduktor môže komunikovať so zdrojom hudby ako cez Bluetoooth 5.0, do vzdialenosti približne 35 metrov, tak pomocou káblov, do ďalších reproduktorov hudbu ďalej vysiela. Spoločnosť počas testovania namerala najhoršie oneskorenie 40ms. TeamUP funguje len na najnovšej generácii týchto reproduktorov.

ZDROJ | engadget.com/Soundbok

Vymeniteľná batéria LiFePO4 s objemom 7,8 Ah by mala pri strednej hlasitosti vydržať 40 hodín hrania, pri maximálnej päť. Stav batérie indikuje 5-stupňový ukazovateľ. Plné nabitie trvá 3,5-hodiny a dobrou správou je, že batéria sa dá použiť aj v starších modeloch.

ZDROJ | engadget.com/Soundbok

Soundboks Bluetooth je konštruovaný na vonkajšie použitie. Má certifikáciu IP65, rohy chránené silikónovými guľovými násadkami, rám reproduktoru je z hliníku, výplň strán reproduktoru je z preglejky s vysokou hustotou. Predný oceľový gril je vymeniteľný. Hrať sa na raperov z 80-tych rokov, ktorí na pleci nosili ikonické Boomboxy však nebudete. 15,4 kilogramu a rozmery 660 x 430 x 320 mm je istý recept na skoliózu pre odvážnych.

ZDROJ | engadget.com/Soundbok

Konektivita je okrem spomínaného Bluetooth 5.0 zabezpečená dvojicou XLR 1/4-palcových portov a 3,5 milimetrovým stereo vstupný a výstupným jackom.

ZDROJ | engadget.com/Soundbok

Cena reproduktoru Soundboks Bluetooth je na stránke výrobcu 899 €. Predaj je spustený v troch fázach od 14. augusta 2019. 

Zdrojsoundboks.com

Komentáre k článku