Výsledky vyhľadávania v recenziách pre výraz macOS

Zobraziť všetky výsledky v recenziách

Výsledky vyhľadávania v ostaných článkoch pre výraz macOS

Zobraziť všetky výsledky v článkoch

Výsledky vyhľadávania v rýchlych správach pre výraz macOS

štvrtok, 10.6.2021

Nový macOS Monterey so sebou prinesie možnosť „Vymazať všetky dáta a nastavenia“, ktorými je prakticky možné vyčistiť počítač bez potreby preinštalovania samotného operačného systému. V prvej beta verzii sa táto možnosť nachádza v systémových nastaveniach. Rovnakú možnosť ponúka prakticky od počiatku aj operačný systém iOS. (macrumors)

nedeľa, 6.6.2021

Mozilla vydala veľkú aktualizáciu prehliadač Firefox pre operačné systémy macOS a iOS s novým dizajnom, zjednodušeným panelom nástrojov a novými záložkami. Spoločnosť sa pri tvorbe aktualizácie zamerala na štatistiku, podľa ktorej má viac ako 50 % používateľov neustále otvorené minimálne 4 a viac tabov.

https://youtu.be/czEGwcZSYyo

streda, 26.5.2021

Aktualizácia macOS Big Sur 11.4 opravuje tzv. zero-day zraniteľnosť, ktorá mohla umožniť útočníkom zneužiť aplikácie ako napríklad Zoom na tajnú tvorbu snímok a nahrávok obrazovky. Škodlivý kód mohol byť schopný obísť nastavenia bezpečnosti systému a získať plný prístup k disku, nahrávaniu obrazovky a ďalším aspektom, ktorých využívanie zvyčajne musí používateľ odsúhlasiť vedome zadaním administrátorského hesla. (apple/jamf)

Zobraziť všetky výsledky v rýchlych správach