Výsledky vyhľadávania v ostaných článkoch pre výraz cassini

Cassini objavila na Titane chemickú senzáciu

Mars nie je jediným kandidátom na mimozemský život v slnečnej sústave. Napriek veľkej vzdialenosti od Slnka sú z tohto hľadiska zaujímavé aj mesiace obrích planét Jupitera a Saturna.
Zobraziť všetky výsledky v článkoch

Výsledky vyhľadávania v rýchlych správach pre výraz cassini

sobota, 16.9.2017

Sonda Cassini zhorela v atmosfére Saturna, čím sa skončilo jej 20-ročné skúmanie tejto planéty. NASA ukončila jej misiu kvôli obavám, že by sonda mohla niekedy stroskotať na niektorom z okolitých mesiacov, čím by mohla kontaminovať jej povrch mikróby zo zeme.

https://youtu.be/ioFUoNlWR1o

utorok, 29.8.2017

Sonda Cassini, určená na prieskum planéty Saturn, jeho prstencov a mesiacov, ktorá o dva týždne skončí po dvadsiatich rokoch svoju púť, stále posiela unikátne zábery. Podľa NASA Cassini vyhotovila 20. augusta 21 fotografií v rozmedzí len štyroch minút, vďaka čomu vznikla sekvencia fotografií, ktoré ponúkajú výrazný a neobvyklý pohľad na hlavné prstence Saturnu. Pozrite si ich v krátkej animácii.

ZDROJ | NASA

pondelok, 3.7.2017

Sonda Cassini pred tým, než ukončí svoju púť tzv. Veľkým finále (The Grand Finale), stále posiela na Zem množstvo úžasných fotografií Saturnu. Nedávno vedci z NASA od nej opäť dostali neobyčajné zábery šesťuholníkovej búrky, ktorá bola na severnom póle Saturnu. Pozrite sa na tento neobvyklý úkaz.

ZDROJ | NASA
Zobraziť všetky výsledky v rýchlych správach