Hľadáme NAY TECHBOX FOTOAPARÁT roka 2019. Pomôžte a vyhrajte!

Deviaty ročník čoraz obľúbenejšej čitateľskej ankety NAY TECHBOX roka je spustený a tak je dobre poznať produkty, za ktoré môžete hlasovať. Za hlasovanie môžete mať nie len dobrý pocit, ale zároveň môžete vyhrať aj jednu zo špičkových cien od partnerov ankety. Stačí zahlasovať a koncom januára sa dozviete, či niektorá z piatich výhier je práve vaša.

Pozrite siHlasujte v NAY TECHBOX roka 2019 a vyhrajte ceny za 1 400 eur!

Vyhrať môžete inteligentné hodinky Apple Watch Series 5 40 mm od Tatra banky, smartfón Samsung Galaxy A40 od VÚB banky, Bluetooth reproduktor JBL Flip 5 od JBL, smartfón Xiaomi Redmi 8 32 GB s licenciou ESET Mobile Security od spoločností ESET a Xiaomi či notebook ASUS VivoBook 15 X543od spoločnosti ASUS.

NAY TECHBOX FOTOAPARÁT

Aj v tomto ročníku sme vám hlasovanie zjednodušili tým, že v každej z ôsmich kategórií máte na výber 6 najlepších zástupcov. Je to určite jednoduchšie, ako by ste mali prezerať desiatky produktov. V redakcii nám totiž počas roka prejdú prakticky všetky top produkty cez ruky a vieme, čo v danom roku patrí k tomu najlepšiemu.

Výsledný výber ale nechávame už čisto na vás. Samozrejme, hlasovať môžete len v tých kategóriách, v ktorých sa vyznáte. Ak poznáte smartfóny, vyberiete z nominovaných ten, ktorý je podľa vás najlepší.

Poďme sa teda pozrieť nominované produkty v kategórii NAY TECHBOX FOTOAPARÁT pre rok 2019.

Canon EOS 90D

Canon potešil novou zrkadlovkou pre náročnejších s novým 32,5 Mpx APS-C snímačom s 45-bodovým Dual Pixel AF. Ten je dostupný aj pre video aj so sledovaním objektu. Poteší aj Eye AF, taktiež s trackovaním. Snímaču pomáha najnovší DIGIC 8 procesor, s ktorým vie snímať zábery do rýchlosti 11 fps v plnom rozlíšení. Konečne zrkadlovka od Canonu v tejto triede ponúkne aj 4K Ultra HD (3 680 x 2 160 px) video pri 30 fps a bez orezu. Telo je odolné voči postriekaniu vodou. Samozrejmosťou výbavy je aj Wi-Fi 4 a Bluetooth 4.2.

FUJIFILM X-Pro3

 


Títanovo-horčíkové telo v sebe ukrýva 26,1 Mpx APS-C X-Trans CMOS 4 snímač, pričom o zaostrovanie sa stará hybridný autofókus, ktorý je schopný ostriť do -6EV. X-Pro3 má prvýkrát obmedzovač zaostrenej vzdialenosti, ktorý bol doteraz k dispozícii len na niektorých objektívoch. Hybridný hľadáčik (OVF + EVF) má rozlíšenie 1 280 x 960 px, vzadu sú dva displeje – informačný s 1,28″ uhlopriečkou a výklopný 3-palcový s vysokým rozlíšením. Maximálna rýchlosť kontinuálneho snímania je 11 fps v plnom rozlíšení. Samozrejmosťou X-Pro3  je aj 4K Ultra HD video, Wi-Fi či Bluetooth.

Nikon Z 50

 

 


Prvý CSC aparát s logom Nikonu s APS-C snímačom ponúkne 20,9 Mpx rozlíšenie a procesor EXPEED 6. O ostrenie sa stará hybridný autofókus s 209 bodmi. Tie pokrývajú zhruba 90% plochy snímača a dokáže zaostrovať do -4EV. Autofókus dokáže ostriť aj na oko aj s preostrovaním. Samozrejmosťou je aj možnosť natáčať videá vo 4K Ultra HD rozlíšení pri 30 fps. Full HD môžete natáčať pri 60 fps. Obraz bude možné sledovať nielen cez 3,2″ displej s VGA rozlíšením, alebo cez elektronický hľadáčik s rozlíšením 1 024 x 768 px. Súčasťou výbavy sú aj Wi-Fi a Bluetooth moduly.

Olympus OM-D E-M1X

Absolútna špička od japonského výrobcu prekvapuje zabudovaným vertikálnym gripom. V ešte odolnejšom tele je Micro 4/3 snímač s rozlíšením 20,4 Mpx zavesený na mechanickej stabilizácii, ktorá je schopná ustáť až do 7,5EV. Na ostrenie novinka používa hybridný autofókus s 121 bodmi, všetky sú pritom krížové. Nový OM-D E-M1X má aj nový duálny procesor TruePic VIII, vďaka ktorému dokáže snímať rýchlosťou 18 fps. Video je možné natáčať s 4K rozlíšením.

Panasonic LUMIX SH1

Ďalší japonský model má úplnenový full-frame CMOS snímač s rozlíšením 24,2 Mpx je zavesený na 5-osovej stabilizácii. Snímač je vybavený technológiou Dual Native ISO, ktorá by mala eliminovať akýkoľvek šum aj pri vyšších hodnotách ISO. Na zaostrovanie používa 225 bodov DFD AF systému. Nie len profesionálov laka možnosťou natáčania 6K videa (6 144 x 3 160 px) pri pomere strán 3:2 alebo 4:3 s 24 fps. Batéria s kapacitou 3 050 mAh má zvládnuť 2 hodiny natáčania. V odolnom horčíkovom tele je aj Wi-Fi i Bluetooth.

Sony a9 II

Top model od Sony ponúka v malom tele taktiež obrovský full-frame snímač s rozlíšením 24,2 Mpx. Ten je zavesený na 5-osovej stabilizácii schopnou korigovať chvenie do 5,5EV. Snímač vyžíva 693 zaostrovacích bodov fázovej detekcie a 425 bodov detekcie kontrastu. V tele je rovnaký BIONZ X procesor, ktorý dovoľuje fotiť rýchlosťou do 20 fps. Na sledovanie scény slúži 3-palcový dotykový VGA displej, ale aj OLED hľadáčik s rozlíšením 1 280 x 960 px s 0,78x priblížením. Samozrejmosťou novinky je aj možnosť natáčať 4K Ultra HD videá pri 30 fps.

Hlasovať môžete do 10. januára 2020.

Podrobné pravidlá súťažnej ankety NAY TECHBOX roka 2019 nájdete na web stránke NAYTECHBOXroka.sk. Vopred ďakujeme za podporu ankety najmä generálnemu partnerovi ankety NAY a partnerom: 365.bank, ASUS, ESET, Canon, JBL, Tatra banka, VÚB Banka a Xiaomi.

Komentáre k článku