Hit the Light – neónové umenie s krátkou životnosťou

Ak sa vám páčia obrazy a nápisy vytvorené z neónových trubíc, hra Hit the Light vás buď nadchne alebo naštve. Vašou úlohou bude totiž tieto neónové diela rôznymi spôsobmi ničiť.

https://youtu.be/hl73fhe67Gg

Herná mechanika založená na ničení farebných blokov tým, že do nich triafate guličky je asi taká stará, ako celé herné odvetvie. Skúsené štúdio Happymagenta však túto overenú mechaniku spája s vydareným vizuálom, vďaka ktorému sa na hru rýchlo namotáte.

Farebné bloky sú v tomto prípade neónové trubice, ktoré tvoria rôzne obrazce a nápisy. Vašou úlohou je všetky trubice zničiť jednou z dostupných zbraní. Základnou zbraňou sú oceľové guličky, no k dispozícii máte aj hviezdicu, bombu a z času na čas aj ostré náboje.

Pozrite siRogue Cards – kartová namotávka pre všetkých (ne)hráčov

Každá zbraň má obmedzenú muníciu a vašou úlohou je vyčistiť celú hraciu plochu skôr, než vám táto munícia dôjde. Samozrejme, nebola by to moderná mobilná hra, ak by vás z úzkych nedokázala dostať virtuálna mena. V tomto prípade ide o diamanty, ktoré môžete zbierať priebežným hraním, alebo ich nakúpiť za reálne peniaze.

Hra však nie je výrazne náročná a po diamantoch siahnete len vo veľmi výnimočných prípadoch. To je zároveň najväčší problém hry, náročnosť úrovní priebežne nestúpa a všetky obrazce po istom počte úrovní pôsobia rovnako. Hoci úroveň občas spestrí násobič munície alebo farebné batérie, ktoré vypnú trubice určitej farby, ako motivácia pre pokračovanie to nestačí.

Aj tie najnávykovejšie hry po čase omrzia a štúdio Happymagenta malo v rukách moc vytvoriť dlhodobo populárnu hru. Absencia viacerých vylepšení, munície a chýbajúca pestrosť úrovní spôsobuje, že hráčov ochotných platiť tzv. diamantové predplatné bude zrejme minimum.

Hit the Light75%

Veľkosť:
233.3 MB
Platforma:
iOS 8.0 alebo novší, Android 6.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Hra Hit the Light ponúka overenú hernú mechaniku v novom kabáte založenom na ničení neónových svetiel. Hre však chýba rôznorodosť a prvok, ktorý by motivoval v dlhodobom hraní.

Komentáre k článku