Hipisácka legenda Volkswagen Type 2 Bus dostala elektrický motor

ZDROJ | Volkswagen

Najznámejší minibus na svete hlási návrat v podobe elektrickej verzie. Ide o projekt Volkswagen of America s firmou EV West.

Spolupráca týchto dvoch spoločností umožnila použiť elektrický motor z modelu e-Golf. Na úvod však musíme sklamať všetkých záujemcov o takýto model, keďže Volkswagen neplánuje jeho uvedenie pre široký trh. Skôr ide o ukážku možností využitia technológií elektromotorov pri starších modeloch.

ZDROJ | Volkswagen

Pozrite siLegendárny Volkswagen Bus sa vracia v modernej podobe

Pôvodný Volkswagen Type 2 Bus sa začal vyrábať v roku 1972 a nadväzoval na sériu T1 z 50. rokov minulého storočia. Vozidlo sa stalo symbolom hnutia hippies, keďže práve zástupcovia tejto subkultúry ho vo veľkom využívali. Mikrobus sa tak stal ikonou.

Vďaka vášni pre kultúru klasických automobilov a záväzku k obnoviteľnej energii sa spoločnosť EV West stala ideálnou voľbou pre tento projekt,“uviedol Mathew Renna, viceprezident pre severoamerický región Volkswagen.

Dojazd autobusu je približne 200 kilometrov. Autobus si po exteriérovej aj interiérovej stránke zachoval pôvodnú podobu, takže žiadne veľké zmeny sa nekonajú. Elektrická batéria sa nachádza pod prednými sedadlami autobusu.

ZDROJ | Volkswagen

Pozrite siVolkswagen ID. SPACE VIZZION spája to najlepšie z modelov GT a SUV

Volkswagen Type 2 Bus je skutočné retro, o čom svedčí aj zachovanie pôvodných sedadiel či volantu. Pokiaľ sa nachádzate v Los Angeles, autobus tam bude vystavený v rámci expozície v Petersen Automotive Museum.

Napriek tomu, že sa tento autobus nebude oficiálne predávať, Volkswagen pripravuje vynovenú verziu tohto modelu v elektrickej verzii – Volkswagen I.D. Buzz, ktorý sa má na trh dostať v roku 2022.

ZdrojVolkswagen

Komentáre k článku