Hikemates – konečne poriadne vyhľadávanie turistických trás

ZDROJ | Hikemates

Tento rok väčšina z nás dovolenkovala na Slovensku. Niekedy je však ťažké nájsť peknú turistickú trasu s podrobnými informáciami o dĺžke či náročnosti. Preto je tu stránka Hikemates, ktorá ponúka ideálne a prehľadné vyhľadávanie turistických trás.

Väčšina podobných stránok, ktoré ponúkajú vyhľadávanie tipov na túry, sú graficky zastaralé a nie veľmi používateľsky príjemné. Stránka Hikemates je však presný opak.

ZDROJ | Hikemates

Pozrite siPeakFinder AR – ideálna aplikácia na letnú turistiku

Na stránke nájdeme vyhľadávač, kde iba stačí napísať názov mesta či hôr, ktoré by ste chceli navštíviť a vyhľadávač vám nájde všetky dostupné turistické trasy. Databáza obsahuje viac ako 2 000 turistických trás po celom Slovensku.

Okrem dĺžky trasy, nájdeme pri každej túre náročnosť, celkový čas, ktorý je potrebný na prejdenie, stúpanie a prehľadnú mapku. To však nie je všetko. Nájdeme tu tiež opis trasy spolu so značkami, alternatívne trasy v okolí, fotogalériu či dokonca hodnotenia trasy.

Nechýbajú tiež informácie o tom, či je trasa vhodná pre deti, či je nutné si zobrať občerstvenie, či ako sa tam dostať akde zaparkovať. Obľúbené trasy si tiež viete ukladať do svojho turistického profilu.

Takéto vyhľadávanie bolo dlho našim cieľom, lebo sme ho chceli sami používať. Máme svoj Hikemates turistický oddiel a práve vďaka našej komunite dokážeme vyvíjať takéto služby aj pre ďalších turistov. Pozývame aj ostatných, aby sa k nám pridali!“ hovorí Patrik Pajta, predseda turistického oddielu KST Hikemates.

ZDROJ | Hikemates

Pozrite si10 TOP gadgetov pre turistov a milovníkov prírody

K dokonalosti chýba už len smartfón aplikácia, no kým sa nejaká objaví, stránka Hikemates je plne prispôsobená aj smartfónovým displejom.

Pokiaľ si myslíte, že ste boli už na každej známej túre, prípadne chcete ísť objavovať niečo zaujímavé vo vašom okolí, potom vyhľadávajte cez túto prehľadnú stránku.

ZdrojHikemates

Komentáre k článku