High Rise – keď sa zo stavby veľkomesta stane logická hádanka

ZDROJ | Florian Grolig

Keď máte na stavbu mesta obmedzený počet parciel, budovy treba ťahať do výšky. Mobilný titul High Rise mení túto zákonitosť na logickú hru, v ktorej si budete musieť dávať pozor na farebné pravidlá a priestorové vnímanie plochy.

Na hracej ploche hry High Rise s rozmermi 5×5 políčok je vašou úlohou postaviť čo najvyššie sa ťahajúce farebné budovy. Má to však háčik. Farebné bloky, z ktorých máte budovy stavať, nemôžete ukladať na seba. Budovy rastú do výšky iba v prípade, že vedľa seba na susediace políčka postavíte bloky rovnakej farby a rovnakej výšky. Bloky na stavbu dostávate náhodne, podobne ako v hre Tetris.

https://youtu.be/4lMYTBOVQUg

Ak teda napríklad žltý blok obkolesíte blokmi ostatných farieb, máte smolu a tento blok už do výšky neporastie. Vašou jedinou nádejou je, že popri farebných blokoch na stavbu dostanete „do rúk“ šípku, ktorou môžete zmazať ľubovoľný blok (alebo aj celú budovu) na hracej ploche.

Na hraciu plochu sa môžete posúvaním prsta po obrazovke pozrieť z akéhokoľvek uhla. Je teda iba na vás, aby ste si pri ukladaní blokov prezreli celú hraciu plochu, inak vám môže vhodné miesto na umiestnenie práve daného bloku ľahko uniknúť. Hra končí v momente, keď celú plochu zaplníte blokmi, ktoré sa už nemôžu vzájomne spojiť.

Hra neobsahuje žiadne časomiery, výzvy a ani prekážky. Svojim spôsobom je tak veľmi relaxačná, aj keď vám pri honbe za prekonaním vášho najvyššieho skóre môže poriadne potrápiť hlavu. Prekonávať môžete aj skóre vašich priateľov a ostatných hráčov z celého sveta, ktorých najvyššie skóre nájdete zobrazené v rebríčku umiestnenom v nastaveniach hry.

High Rise si môžete stiahnuť bezplatne na oboch hlavných mobilných platformách. Hra obsahuje aj reklamy, ktoré sa však minimálne vo verzii pre iOS, ktorú sme testovali, zobrazujú iba po skončení hry. Reklamy si navyše za nízky jednorázový poplatok vo výške 1,09 € môžete z hry úplne odstrániť.

High Rise – A Puzzle Cityscape97%

Veľkosť:
97 MB
Platforma:
iOS 9.0 alebo novší, Android 5.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Pekné grafické spracovanie, jednoduché ovládanie s intuitívnou hernou mechanikou a absenciou ďalších mikrotransakcií robia z hry High Rise veľmi príjemný titul, ku ktorému sa budete radi vracať. K dokonalosti hre chýbajú už iba doplnkové režimy, ktorých sa snáď dočkáme v budúcich aktualizáciách.

Zdrojsmplgames

Komentáre k článku