Hewlett-Packard už vyrába aj drevené notebooky

ZDROJ | HP

Na výstave Computex v Taipei nechýbala ani spoločnosť HP, ktorá predstavila nové notebooky. Tie zaujmú po dizajnovej stránke, keďže použité materiály tvorí aj štýlové drevo.

ZDROJ | HP

Značka HP už v minulosti experimentovala s netradičnými materiálmi. Príkladom je koža. Teraz prichádza séria Envy Wood, ktorej dominantou sú drevené detaily.

Medzi nové modely patrí HP Envy 13 HP Envy 17, HP Envy x360 13 a HP Envy x360 15. Všetky modely ponúkajú tmavo-orieškové spracovanie Nightfall Black s Natural Walnut, biele Creamic White s White Birch a strieborné Natural Silver s Pale Birch.

ZDROJ | HP

Pozrite siHP Envy Curved AiO – najširší zakrivený all-in-one počítač

Samotný povrch a štruktúra sa bude meniť podľa jednotlivých modelov. Všetky predstavené modely sú totožné s predchodcami. Rozdiel je iba v použitých materiáloch. Vo vnútri bude k dispozícii nová generácia Intel Core procesorov a 2. generácia AMD Ryzen grafických kariet.

Vo vnútri nájdeme funkcie ako Amazon Alexa, Modern Standby, Wake on Voice, Wake on Fingerprint reader a tiež Webcam Kill Switch.

Ak vás tento zaujímavý dizajn zaujal, HP Envy notebooky budú dostupné už tohtoročnú jeseň. Ceny jednotlivých modelov spoločnosť HP zatiaľ neoznámila.

ZDROJ | HP

Pozrite siHP predstavilo dvojicu odolných Chromebookov pre študentov

Okrem HP Envy série, oznámila firma aj notebooky série HP EliteBook 1000, v rámci ktorej bude dostupný model HP EliteBook x360 1040 G6 s 4K Ultra HD displejom. Ten ponúka neuveriteľnú výdrž až 24 hodín na jedno nabitie.

Ďalším modelom je HP Elite x2 G4 potiahnutý kožou a HP EliteBook x360 1030 G4, konvertibilný model s Wi-FI 6, Bluetooth 5 a 4G LTE. Všetky tri modely by mali byť dostupné v priebehu leta za približne 1 500 dolárov.

ZDROJ | HP

Pozrite siHP Envy 17 – hľadáte notebook s DVD mechanikou?

Novinkou sú tiež výkonné Zbooky. Obe nové série ponúkajú HP Sure Sense, inteligentný systém na odhaľovanie malvérov. ZBooky budú k dispozícii v modeli 15 G6 a 17 G6 a určené sú kreatívcom, dizajnérom či video editorom. Výsledný produkt kombinuje kompaktné rozmery a vysoký výkon. Vo vnútri Zbookov sa nachádza 9. generácia Intel Core a Intel Xeon procesorov a Nvidia Quadro RTX grafická karta.

ZDROJ | HP

ZdrojThe Verge

Komentáre k článku