Herný Xiaomi Mi Gaming Laptop 2019 prináša hardvérové osvieženie

Xiaomi aktualizovalo hardvér svojho herného notebooku Xiaomi Mi Gaming Laptop. Navonok sa takmer nič nezmenilo, no vo vnútri už nájdeme napríklad grafickú kartu GeForce RTX 2060 s podporou ray tracingu.

Xiaomi sa držalo zlatého pravidla “Neopravuj to, čo nie je pokazené” a tak sa na trh dostáva medziročná aktualizácia herného notebooku Xiaomi Mi Gaming Laptop s podtitulom 2019, ktorý prináša novinky iba v podobe aktualizovaného hardvéru. Notebook opäť ponúka 15,6” displej s obnovovacou frekvenciou 144 Hz a 72 % pokrytím farebného gamutu.

ZDROJ | Xiaomi

Pod kapotou základnej zostavy tentokrát nájdeme 9. generáciu procesoru Intel Core i5-9300H so základnou frekvenciou 2,4 GHz s možnosťou boostu na 4,1 GHz. Procesoru sekunduje 8 GB DDR4 RAM a najmä grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti. Ide o grafickú kartu z nižšej série s lepším pomerom cena/výkon, ktorú NVIDIA predstavila krátko po predstavení najnovšej série GeForce RTX 2000.

Pozrite siNvidia Titan RTX – nová vlajková loď vo svete grafických kariet

Stredná zostava ponúkne už vyšší procesor Intel Core i7-9750H so základnou frekvenciou 2,6 GHz s možnosťou navýšenia pomocou Turbo Boost na 4,5 GHz. Grafická karta je však v tejto zostave identická, teda nájdeme tu kartu GeForce GTX 1660 Ti. Rozdiel je však ešte v pamäti RAM, kde už nájdeme obstojnejšiu kapacitu 16 GB pamäte typu DDR4.

ZDROJ | Xiaomi

Konečne sa dostávame k tej najzaujímavejšej zostave, ktorá sa od tej strednej líši iba v grafickej karte. Tou je NVIDIA GeForce RTX 2060, ktorú aspoň po najbližšie roky nerozhodia ani tie najnáročnejšie hry napriek tomu, že zo série RTX 2000 ide v súčasnosti o najnižší model.

Samozrejmosťou v prípade herného notebooku musí byť podsvietená klávesnica. V tomto prípade však ide iba o LED podsvietenie so štyrmi farbami a tromi módmi. Pod klávesnicou nájdeme sklenený touchpad s podporou multidotykových gest.

ZDROJ | Xiaomi

Vo všetkých troch modeloch nájdeme identické interné úložisko typu PCIe SSD s kapacitou 512 GB a už aj spomínaný 15,6” Full HD displej s obnovovacou frekvenciou 144 Hz. Všetky modely podporujú ozvučenie Dolby Audio a ponúkajú dvojicu 3W reproduktorov, ako aj dvoj-pásmové Wi-Fi, Bluetooth 5.0 a HD webkameru s rozlíšením 1 Mpx.

Pozrite siXiaomi Redmi K20 Pro zo zlata? Pripravte si viac než 6 200 €

V ponuke portov nájdeme štyri porty USB 3.0, jeden Ethernet, samostatný 3,5-mm jack pre mikrofón a ďalší pre slúchadlá, HDMI a hybridnú čítačku pamäťových kariet. Tohtoročná generácia má rovnaké rozmery ako tá predchádzajúca (364 x 265,2 x 20,9 mm), no jej hmotnosť klesla z 2,7 kilogramu na 2,6 kilogramu.

ZDROJ | Xiaomi

Batéria s kapacitou 55Whr by mala vydržať zhruba 4,5 hodiny pri prehliadaní internetu alebo sledovaní videí z internej pamäte, resp. 4 hodiny pri streamovaní videa z internetu. To nie je ohromná výdrž, no vzhľadom na výkonný hardvér je to pochopiteľné.

Xiaomi Mi Gaming Laptop 2019 bude na domácom čínskom trhu dostupný už od zhruba 970 eur. Stredný model vychádza v prepočte na 1 113 eur a najvyšší model, ktorý bude zjavne v predaji iba priamo cez stránku Mi.com, bude stáť zhruba 1 165 eur. Dátum vydania nepoznáme, no oficiálny predaj na našom trhu aj tak neočakávame.

ZdrojGizmochina,Xiaomi

Komentáre k článku