Herný notebook Dell G5 15 SE bude dostupný už aj hardvérom od AMD

ZDROJ | Dell

Výkonný a zároveň cenovo dostupný herný notebook Dell G5 15 SE sa dočkal zaujímavého obohatenia. Okrem hardvéru od spoločností Intel a NVIDIA už bude predávaný aj vo verzii s hardvérom od konkurenčnej spoločnosti AMD.

Kým ešte nedávno nedala väčšina hráčov dopustiť na overenú kombináciu procesorov od spoločnosti Intel s grafickými kartami od spoločnosti NVIDIA, dnes sa už pomaly, ale isto karta obracia. Spoločnosť Dell preto na výstave CES 2020 okrem pracovných notebookov a Ultrabookov nezabudla ani na herné železo.

Dell G5 15 Special Edition bude po novom stavať už aj na nových procesoroch AMD Ryzen Renoir-H a grafickej karte AMD Radeon RX 5600M. Nejde samozrejme o najvýkonnejší hardvér z ponuky AMD, no do tohto modelu zapadá svojím pomerom medzi cenou a výkonom ako uliaty.

ZDROJ | Dell

Samozrejmosťou je už aj displej s podporou technológie FreeSync, ktorá sa postará o synchronizáciu snímkovania so 144-Hz obnovovacou frekvenciou. Na zvyšné informácie o použitom hardvéri si však budeme musieť ešte nejaký ten čas počkať.

Pozrite siRazer Tomahawk N1 výrazne uľahčí proces skladania herného počítača

Dell G5 15 Special Edition s výbavou od AMD dorazí do predaja až v apríli, pričom v základnej konfigurácii bude začínať na cene 799 dolárov. Predaj na našom trhu v tomto momente potvrdený nemáme, no keďže v základnej verzii (nie SE) s hardvérom od spoločností Intel a NVIDIA na našom trhu v predaji je, príchod novej verzie na náš trh je celkom pravdepodobný.

Využitie hardvéru od spoločnosti AMD v existujúcom a pomerne etablovanom modeli nie je až tak prekvapujúce. Ako poznamenáva aj portál NotebookCheck.net, výrobcovia sa už s výrobou herných notebookov s hardvérom od AMD v minulosti popálili z dôvodu ich slabého predaja. Tentokrát však pozícia spoločnosti AMD silnie aj v oblasti desktopových počítačov, preto očakávame zvýšenie podielu jej hardvéru aj v oblasti prenosných počítačov.

ZdrojNotebookCheck.net

Komentáre k článku