Herná séria Lenovo Legion sa rozrastá aj o cenovo dostupnejšie počítače

ZDROJ | Lenovo

Spolu s vlajkovým herným notebookom Lenovo Legion 7i mieri na slovenský trh aj viacero cenovo dostupnejších prenosných aj stolových počítačov Lenovo Legion série 5 so stále veľmi zaujímavou výbavou.

Zlatou strednou cestou v novej ponuke herných počítačov značky Lenovo má byť model Legion 5Pi. Rovnako ako model Legion 7i ponúka v prvom rade 15-palcový Full HD IPS displej, tentokrát však s obnovovacou frekvenciou až do 240 Hz. Nesklame ani jasom 500 nitov a voliteľnou výbavou certifikáciami VESA DisplayHDR 400 a Dolby Vision pre obraz s vysokým dynamickým rozsahom.

ZDROJ | Lenovo

V najvyššej verzii tentokrát hráčom ponúkne procesor Intel Core i7série H 10. generácie a dedikovanú grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX 2060. Tento hardvér je pritom spolu s maximálne 1 TB PCIe SSD úložiskom a 80 Wh batériou pre 8-hodinovú výdrž uložený v tele s hmotnosťou 2,5 kilogramu.

ZDROJ | Lenovo

Technológia Rapid Charge Pro dokáže nabiť túto batériu na 50 % už za 30 minút. K výbave sa pridáva aj klávesnica Lenovo Legion TrueStrike s anti-ghostingom, multimediálnymi klávesami a nastaveniami macra a reproduktory Harman Kardon s ozvučením Dolby Atmos. 15-palcový model Legion 5Pi zamieri do predaja v priebehu mája s cenou od 1 099 €.

RECENZIAHonor MagicBook 14 poteší dizajnom, cenou i výdržou

Pre širšiu skupinu hráčov sú určené modely Legion 5i a Legion 5, pričom prvý menovaný model bude k dispozícii v 15 aj 17-palcovej verzii. Písmeno „i“ v tomto prípade označuje voľbu procesorov, kde model Legion 5i bude disponovať procesormi Intel Core H 10. generácie, zatiaľ čo model Legion 5 procesorom AMD Ryzen 4000 série H.

ZDROJ | Lenovo

V „päťkovej“ sérii prenosných počítačov Lenovo Legion tak bude ponúkané široké spektrum rôznych modelov s rozdielnou výbavou. Napr. 15-palcový Legion 5i ponúkne popri procesoroch Intel Core v najvyššej verzii grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX 2060 a rovnaký displej, ako model Legion 5Pi. Chýbať mu nebude ani klávesnica Legion TrueStrike a 4-pásmové RGB podsvietenie klávesnice. Rovnakú grafickú kartu ponúkne aj model Legion 5.

ZDROJ | Lenovo

17-palcová verzia ponúkne displej s obnovovacou frekvenciou 144 Hz, pričom na rozdiel od 2,5-kilogramového modelu Legion 5Pi a 5i bude samozrejme vzhľadom na uhlopriečku vážiť až 2,98 kilogramu. Novým modelom nebude chýbať ani najnovší štandard Wi-Fi 6.

ZDROJ | Lenovo

15-palcový Legion 5i s procesorom Intel začne na cene 949 € a 17-palcový Legion 5i na cene 1 349 €. Dostupné by mali byť v priebehu mája. 15-palcový model Legion 5 s procesorom AMD bude začínať na cene 899 € a do predaja by sa mal dostať taktiež v máji.

Pozrite siGoogle sprístupňuje službu Meet zadarmo pre všetkých

Pre hráčov, ktorí nepotrebujú so svojím herným strojom cestovať, je určený nový Lenovo Legion Tower 5i, ktorý bude dostupný aj vo verzii s vodným chladením. V najvyššej verzii ponúkne grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER a procesory Intel Core, no neskôr v tomto roku dorazí do predaja aj s desktopovými procesormi AMD Ryzen.

Novému desktopu nechýba ani v základnej verzii studené LED osvetlenie, no k dispozícii bude vo vybraných verziách aj interné RGB osvetlenie a šasi v odtieni Phantom Black. O chladenie sa postará nový systém Lenovo Legion Coldfront 2.0 so 150-wattovým chladičom procesora. V predaji bude od začiatku mája so štartovacou cenou 799,99 €.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku