Herná platforma Steam na zápästí? Vďaka aplikácii Smoke je to možné

ZDROJ | Damien Sheridan

Počítačoví hráči a majitelia hodiniek Apple Watch už môžu mať pod palcom dianie na platforme Steam už aj mimo počítača a smartfónu. Aplikácia Smoke for Steam prenáša niektoré vlastnosti Steamu aj na inteligentné hodinky.

Platforma Steam od spoločnosti Valve už dávno nie je iba o nakupovaní digitálnych kópií počítačových hier a budovaní si hernej knižnice. Pre mnohých hráčov je to aj sociálna sieť a zdroj herných noviniek. Práve na týchto pilieroch stavia aplikácia Smoke.

Aj keď si aplikáciu Smoke môžete stiahnuť do smartfónu s operačným systémom iOS, v skutočnosti ju budete používať na hodinkách Apple Watch. Čo teda ponúka? Aplikácia je rozdelená do niekoľkých kategórií, na čele ktorých stojí zobrazenie vášho vlastného profilu, vrátane informácií o naposledy hraných tituloch a počte odohraných hodín v nich.

Na druhej strane tu nájdete aj zoznam vašich priateľov, pri ktorých môžete vidieť aj ich stav, resp. aktuálne hranú hru a po kliknutí na ich profil aj zoznam naposledy hraných hier. Podobne môžete na hodinkách kontrolovať aj zoznam dosiahnutých úspechov vo vašich hrách.

V časti News samozrejme nájdete najnovšie novinky súvisiace s titulmi, ktoré vlastníte, pričom si jednotlivé správy môžete uložiť do zoznamu na prečítanie neskôr. Uložené správy nájdete v aplikácii vo vašom smartfóne, no iba v prípade, že si zakúpite rozšírenie Smoke Plus. To vám za jednorázový poplatok vo výške 1,09 € okrem toho odomkne aj farebné témy aplikácie.

Cena rozšírenia je samozrejme zanedbateľná, no pred jeho kúpou vám odporúčame aplikáciu riadne otestovať. V časti zobrazenia knižnice a zoznamu priateľov nám aplikácia na hodinkách neustále padala a tak pre nás bola polovica jej funkcií prakticky nedostupná.

Smoke for Steam87%

Veľkosť:
20.3 MB
Platforma:
iOS 13.0 a watchOS 6.0
Cena:
0,00 €

Smoke for Steam je unikátna aplikácia pre hodinky Apple Watch, ktorá vám umožní pristupovať k niektorým funkciám tejto platformy aj bez prístupu k počítaču alebo smartfónu. V súčasnosti však ešte potrebuje trochu vyladiť.

Komentáre k článku