HERE Mapy sa menia na HERE WeGo. Stále budú zadarmo, no s novými funkciami

ZDROJ | HERE

O HERE mapách počul už azda každý z vás. Ak nie, mali by ste, pretože ako jedny z mála na trhu ponúkajú bezplatnú off-line navigáciu pre smartfóny s Androidom, iOS a aj Windows Phone. Po novom sa však premenujú na HERE WeGo a prinesú nové funkcie.

https://www.youtube.com/watch?v=w8Ubjerd788

Nová HERE WeGo v sebe spája funkcie HERE Mapy, HERE Transit a HERE Drive, ktoré sú dostupné pre Windows Phone, no pridajú nové funkcie.

Pozrite siHERE už nepatrí Nokii, navigačnú službu odkúpili automobilky

Appke je určená hlavne pre cestovateľov, pretože im ponúkne množstvo užitočných informácií z miest. Zároveň však pridá najideálnejšie presuny po mestách. Pribudnú napríklad bicykle, ale aj taxislužby či zdieľané jazdy cez Car2Go alebo BlaBlaCar.

HERE WeGo 1
ZDROJ | HERE

Stačí tak zadať cieľ cesty a môžete si vybrať, aký spôsob dopravy využijete. Okrem auta totiž môžete staviť na MHD, „pešobus“, bicykel, zdieľanú jazdu a taxi. HERE WeGo vám pritom navrhne najrýchlejší spôsob dopravy, v prípade taxíkov ukážu aj približnú cenu za jazdu.

HERE WeGo 2
ZDROJ | HERE

V prípade MHD vidíte aj iné, najbližšie spoje, ktoré môžete využiť. Ak zvolíte bicykel, HERE WeGo vám dokonca ukáže i náročnosť trasy s prevýšeniami. Pre automobily je samozrejmosťou využívanie aktuálnej dopravnej situácie. Pre tieto funkcie ale musí byť appka v on-line režime, potrebuje internet.

https://www.youtube.com/watch?v=UL5KVa27ahM

Samozrejmosťou je podpora najrôznejších POI bodov, no poteší aj navigácia vo vnútri budov. Síce nie všetkých, ale aspoň tých najznámejších a najväčších vo svetových metropolách.

Navyše HERE WeGo v sebe integruje aj informácie zo služieb GetYourGuide, Trip Advisor, BlaBlaCar, Expedia, Car2Go, Wikipedia či Hotels Combined. Na ich využívanie ale taktiež potrebujete byť on-line.

HERE WeGo 5
ZDROJ | HERE

Všetky novinky budú nabiehať v mestách po celom svete postupne, hoci už pri štarte novej appky je zahrnutých niekoľko desiatok miest sveta. Rovnako sa vynoví aj webová aplikácia, takže si cestu budete môcť naplánovať aj cez internet a trasu si poslať do telefónu.

Aplikáciu HERE WeGo si už teraz môžete stiahnuť pre Android, ale aj pre iOS.

HERE WeGo 7
ZDROJ | HERE

ZdrojHere.com

Komentáre k článku