HERE Maps: Konkurent pre mapy od Apple?

Už máte plné zuby aplikácie Mapy, ktoré v novom operačnom systéme Apple iOS 6 dodáva samotné Apple a neviete sa dočkať aplikácie priamo od Google? Čo takto skúsiť zatiaľ ako alternatívu nové mapy od Nokie. Aplikácia Nokia HERE je totižto konečne dostupná pre iOS.

HERE Maps QR kód

Prečítajte si: HERE od Nokie. Čo to je a na čo to bude dobré?

Aplikácia Nokia HERE, ktorú si v App Store môžete stiahnuť zadarmo má byť konkurenciou pre Google Mapy a hlavne pre nie príliš podarené mapy od Apple, ktoré prišli s poslednou verziou operačného systému iOS 6. Celá aplikácia je založená na novej mapovej službe HERE. Aplikácia sľubuje kvalitné mapové podklady s možnosťou ich využitia aj v offline režime. Pre využitie v offline režime si musíte vybrať časť mapy, ktorú si následne uložíte vo svojom smartfóne a môžete ju využívať aj keď práve nemáte pripojenie k internetu. Okrem toho nová aplikácia ponúka aj živý náhľad na aktuálnu premávku, navigáciu pre vodičov, chodcov, ale aj náhľad na hromadnú dopravu.

HERE Maps

Mapové podklady sú poskytnuté spoločnosťou NAVTEQ. Bohužiaľ množstvo noviniek si užijú iba majitelia iOS zariadení v iných štátoch ako je naše rodné Slovensko. U nás doma sa napríklad o hromadnej doprave dozviete iba v Bratislave a Košiciach a aj to nie tak detailne ako by sme požadovali. Ďalšou nevýhodou nových máp od Nokie pre iOS je samotné prostredie aplikácie. Aj keď dizajn UI sa môže niekomu páčiť, mnohých odradí to, že niektoré prvky aplikácie nie sú optimalizované pre displeje s vysokým rozlíšením a tak sa môžete stretnúť s rozmazanými ikonami. Prostredie celej aplikácie je iba v anglickom jazyku. Aj napriek svojim chybám však aplikácia HERE Maps ponúka veľmi vydarenú alternatívu k zabudovanej aplikácii Mapy.

HERE Maps

Foto: TECHBOX

Komentáre k článku