HERE chce mať najaktuálnejšie dopravné informácie

HERE, platforma, ktorú trio prémiových nemeckých automobiliek kúpilo ešte minulý rok, predstavila svoje plány, ako zlepšiť situáciu na cestách. Ročne pri nehodách totiž zahynie niekoľko desiatok tisíc vodičov len kvôli zlej situácii na ceste. HERE chce ponúkať real-time informácie cez Open Location Platform o cestách priamo zo senzorov automobilov.

Pozrite siHERE už nepatrí Nokii, navigačnú službu odkúpili automobilky

here-open-location-platform-3
ZDROJ | HERE

Riešenie Open Location Platform je na prvý pohľad pomerne jednoduché. Audi, BMW a Mercedes-Benz, ktoré HERE vlastnia, pritom nebudú musieť svoje vozidlá vybaviť žiadnymi špeciálnymi senzormi.

Postačí totiž algoritmus, ktorý bude v reálnom čase vyhodnocovať parametre z bežne dostupných súčastí automobilov ako ABS, ESP, svetlá, parkovacie senzory, výstražné svetlá, GPS či stierače, predná kamera apod.

Vďaka tomu bude HERE schopné v reálnom čase vyhodnotiť aktuálnu situáciu na konkrétnej ceste. Jediné, čo je potrebné je ale pripojenie vozidla na internet. V prípade nových áut to nemusí byť problém, no v tých starších to nebude také ľahké.

Pozrite siHERE Mapy sa menia na HERE WeGo. Stále budú zadarmo, no s novými funkciami

here-open-location-platform-2
ZDROJ | HERE

V Open Location Platform by mali byť 4 rôzne služby: dopravné podmienky, potenciálne nebezpečenstvo na ceste, dopravné značenie a parkovanie na uliciach.

Cieľom HERE Open Location Platform a nových služieb má byť nielen zvýšenie bezpečnosti premávky, ale aj jej plynulosti. Vodiči sa budú môcť sami rozhodnúť, či konkrétne problémy chcú obísť, alebo to „risknú“.

Pokročilé služby HERE by mali byť na trhu dostupné od polovice budúceho roka, pričom si ich automobilky nenechajú len pre seba. Dostupné budú pre všetkých, pravdepodobne aj pre používateľov appky HERE, hoci v inej podobe, ako v priamo zabudovanom systéme v automobile.

HERE tiež očakáva, že by sa do systému sledovania dopravy mohli časom zapojiť aj iné automobilky, čím sa zvýši presnosť zbieraných dát. Neskôr by mal Open Location Platform poslúžiť aj pre autonómne automobily.

here-open-location-platform-4
ZDROJ | HERE

ZdrojHERE

Komentáre k článku