Hello Weather – prehľadná predpoveď počasia s veselým dizajnom

Toto leto si z nás robí srandu. Jeden týždeň sa varíme vo vlastnej šťave, druhý musíme zo skríň vyťahovať jesenné oblečenie. Aplikácia Hello Weather vás týmto bláznivým letom prevedie hravo s príjemným a intuitívnym prostredím.

Ak ste niekedy skúšali rôzne aplikácie na predpoveď počasia, možno vás po ich prvom spustení zrazila z nôh záplava informácií, grafov a radarových snímok, pri ktorých študovaní zapustíte korene do zeme. Hello Weather to skúša trochu inak. Aplikácia vás o tieto informácie neukracuje, no zobrazí vám ich v prehľadnom prostredí, v ktorom sa budete vedieť okamžite zorientovať.

Žiadne nadbytočné animácie a grafické prvky. Ihneď po otvorení aplikácie uvidíte aktuálnu teplotu a pocitovú teplotu s prípadným upozornením na extrémne teploty, zrážky alebo vietor. K tomu sa však ešte neskôr vrátime.

Pozrite siSprint RPG – otestujte si reflexy a nervy šprintom cez žaláre

Nižšie môžete vidieť hodinovú predpoveď a pod ňou predpoveď na najbližší týždeň. V jednom stĺpci sú zobrazené očakávané zrážky, zatiaľ čo v tom druhom najnižšie a najvyššie teploty. Ak preferujete slovnú predpoveď, posunutím vľavo dostanete krátky popis predpovede pre najbližšie dni.

Používateľské prostredie aplikácie sa mení v závislosti od toho, čo je vzhľadom na aktuálne podmienky pre vás skutočne relevantné. Pred príchodom dažďa, hmly alebo búrky sa tieto informácie posunú vpred. V opačnom prípade sú zobrazené nižšie.

Pozrite siVentusky – skvelá meteorologická aplikácia pre laikov aj profesionálov

Ako môžete vidieť, na samom spodku aplikácie si môžete vybrať zdroj predpovede. V bezplatnej verzii aplikácia využíva dáta od spoločnosti Dark Sky Company. Ak chcete využívať iný zdroj, musíte si zaplatiť členstvo v tzv. Hello Fan Clube. Za 6,99 € ročne získate možnosť zmeny zdroja dát, aplikáciu pre Apple Watch, zobrazenie radarov a rôzne spôsoby kustomizácie aplikácie.

Najdôležitejším benefitom tohto predplatného je práve zmena zdroja. Dark Sky síce patrí medzi najpopulárnejšie zdroje v západných krajinách, no v našich končinách už jeho dáta nie sú tak presné, kvôli čomu sa v aplikácii často zobrazujú nesprávne varovania, ako môžete vidieť aj na úplne prvej snímke vyššie v texte.

Stojí predplatné Hello Fan Club za to? Iba ak vám vyslovene prekáža používateľské prostredie všetkých iných bezplatných predpovedí. Suma 6,99 € ročne je samozrejme zanedbateľná, no inak oproti alternatívam nezískate až tak veľa výhod.

Aplikácia aktuálne nepodporuje zasielanie notifikácií, chýba jej aj slovenská lokalizácia a prepínanie medzi viacerými lokalitami je trochu nepraktické. Ak vám však tieto nedostatky neprekážajú, Hello Fan Club si môžete vyskúšať počas 3-dňovej skúšobnej doby bezplatne.

Hello Weather90%

Platforma:
ios 11.0 alebo novší, Android 6.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Aplikácia Hello Weather vám ponúkne predpoveď počasia v prehľadnom a dynamicky sa meniacom používateľskom prostredí, ktoré si okamžite obľúbite. Bez predplatného sú však jej funkcie značne oklieštené.

ZdrojHello Weather

Komentáre k článku