Headspace – oddychuje aj vy vďaka meditácii

Dnes žijeme v pomerne uponáhľanej dobe, kedy je doslova problémom pre množstvo ľudí oddýchnuť si a načerpať nové sily. Meditácia je pritom vynikajúcou formou, ako sa naučiť vypnúť a zastaviť stres. Práve meditácii sa venuje aj aplikácia Headspace.

https://youtu.be/CS76mK58urI

Možno ste už aj vy rozmýšľali nad tým, že by ste skúsili meditovať, ale doposiaľ ste nenašli spôsob ako sa k meditácii dostať a ako ju vlastne vykonávať.

Osobne som mal podobný problém, nepochybujem totiž o prínosoch meditácie, nikdy som však nemal čas ani priestor, aby som sa jej mohol venovať.

 

Všetky tieto problémy vyrieši jednoduchá aplikácia Headspace, ktorá aj úplným začiatočníkom ukáže, ako správne meditovať.

Po inštalácii aplikácie vás dostane jej jednoduché prostredie. Nenájdete tu žiadne prepracované grafické prvky, alebo chytľavý zvukový sprievod, to je však práve to, čo potrebujete.

Pozrite siHalide – Jednoduchá náhrada za vstavanú aplikáciu fotoaparát

Prihlásenie do aplikácie je možné prostredníctvom Google alebo Spotify konta a následne sa už môžete pustiť do prvej lekcie.

Samotnými lekciami vás budú sprevádzať nádherné animácie, ktoré vám v krátkosti vysvetlia ako vlastne funguje samotná meditácia a ako sa vám bude aplikácia Headspace snažiť pomôcť.

Cvičeniami, ktoré Headspace ponúka vás bude sprevádzať upokojúci hlas moderátora, vďaka ktorému nebude problémom ani pre začiatočníkov, ako som napríklad aj ja ponoriť sa do tajov meditácie.

Má to však jednu podmienku, je totiž potrebná dobrá znalosť angličtiny. Celá aplikácie je práve v tomto jazyku. Samozrejme nie sú používané žiadne zložité a odborné výrazy, takže ak rozumiete po anglicky dostatočne na to, aby ste komunikovali v tomto jazyku, budete môcť využívať Headspace.

Pozrite siNajlepšie aplikácie za posledné tri mesiace na TECHBOX.sk

Keďže pre najlepší prínos meditácie je vhodné, aby ste cvičenia opakovali pravidelne, aplikácia vám ponúkne možnosť pripomenutia cvičenia pre každý deň. To sa vykonáva pridaním pripomienky do kalendára, čo nemusí každému vyhovovať.

Aplikácia je zadarmo dostupná pre smartfóny s operačným systémom Android a iOS, ale pre jej kompletné využívanie budete potrebovať mesačný plán.

Priamou súčasťou aplikácie je totiž iba prvých desať lekcií, následne si musíte zakúpiť program, ktorý vás bude stáť 5,99 € mesačne. Získate tak však aj možnosť výberu lekcií, ktoré chcete počúvať, ako aj možnosť zostavovania si vlastných lekcií.

Headspace je jednoducho vynikajúca aplikácia, ak by ste si radi vyskúšali meditáciu, ale doposiaľ ste nevedeli, ako na to. Naučí vás všetko potrebné od úplných základov až po krátke relaxačné cvičenia.

Headspace95%

Veľkosť:
83,7 MB
Platforma:
iOS 9.0 a novší, Android (líši sa od zariadenia)
Cena:
0,00 €

Headspace je aplikácia, ktorá aj začiatočníka uvedie do tajov a najmä prínosov pravidelnej meditácie. Tá vám môže pomôcť s každodenným stresom, alebo získaním novej energie pre prácu.

Komentáre k článku