Hasselblad CFV II 50C – digitálna zadná stena aj na 60-ročný model

Hasselblad nepredstavil iba nový CSC aparát X1D 50C, ale aj novú digitálnu zadnú stenu s retro dizajnom, ktorá dokáže pracovať aj so 60-ročnými modelmi výrobcu. Hasselblad CFV II 50C má 50 Mpx stredoformátový snímač, výklopný displej a unikátny dizajn. Lacné to ale nebude.

ZDROJ | Hasselblad

Nebyť toho, že ide o novinku, Hasselblad CFV II 50C by ste na prvý pohľad nerozoznali od pôvodných zadných stien V System od roku 1957. Práve toto je cieľom – spojiť modernú digitálnu fotografiu s analógom.

ZDROJ | Hasselblad

Perfektne to vystihuje aj reklama, ktorú Hasselblad zverejnil k novinke – fotograf v stredných rokoch si púšťa analógové platne s obľúbenou hudbou, ale zároveň si ju ukladá aj do smartfónu. Žije a oblieka sa moderne, dokonca aj svojho analógového Mustanga má na elektrinu. Nakoniec fotí digitálno-analógovým Hasselbladom historickú budovu s modernou nadstavbou.

V modeli CFV II 50C sa ukrýva už dobre známy stredoformátový snímač (43,8 x 32,9 mm) s rozlíšením 50 Mpx a citlivosťou do ISO 25 600. Ten ponúka dynamický rozsah výborných 14 EV krokov. Nechýba ani známy Hasselblad Naturrla Color.

ZDROJ | Hasselblad

Vo vnútri zadnej steny nechýba ani Wi-Fi modul pre bezdrôtové spojenie s mobilno appkou či lokálnou WLAN sieťou. Poteší aj horizontálne výklopný dotykový displej či integrovaná batéria, takže nie sú potrebné žiadne káble na napájanie. Batéria sa nabíja cez USB-C port, cez ten je ale možné pripojiť aj externý zdroj obrazu či počítač.

Hasselblad k novinke pripravil aj prednú časť, telo 907X, ku ktorému je možné pripojiť takmer akýkoľvek objektív s logom Hasselblad, vrátane nových XCD skiel, pri ktorých je možné využívať aj autofókus. Pri ostatných objektívoch Hasselblad je nutné manuálne ostrenie. Telo 907X má hmotnosť len 206 gramov. Keďže všetko potrebné je v zadnej stene CFV II 50C, telo tvorí prakticky iba spúšť, mechanická uzávierka a bajonet.

 

Cena noviniek zatiaľ nebola zverejnená. Na trhu by sa mali objaviť ale ešte tento rok.

ZdrojHasselblad

Komentáre k článku