Hasbro vracia na trh lacné herné konzoly Tiger Electronics

ZDROJ | Hasbro

Svetoznámy výrobca hračiek Hasbro sa rozhodol pre nezvyčajný krok. V ére smartfónov a tabletov vracia na trh handheldové konzoly Tiger Electronics, ktoré zažili svoje najlepšie obdobie v závere minulého storočia.

Buď Hasbro verí kvalite svojich videohier alebo stavia na nostalgickú kartu a herné konzoly Tiger Electronics na oko určené pre deti v skutočnosti vracia na trh pre dospelých. Plastové konzoly do ruky sú podobne ako pred zhruba tridsiatimi až štyridsiatimi rokmi určené iba pre hranie jednej hry, čomu odpovedá aj ich cena.

ZDROJ | Hasbro

Tiger Electronics sa vrátia na trh na jeseň v štyroch verziách, z ktorých si rozhodne vyberie každý. Konkrétne pôjde o verzie s hrami Sonic the Hedgehog 3, Disney’s Little Mermaid, Marvel X-Men Project X a Transformers Generation 2. Hasbro sa pri tvorbe nových verzií nechalo inšpirovať pôvodnými titulmi z 90. rokov. Mierne ich však odlíšilo, aby si ich zberatelia nezmýlili s pôvodnými verziami.

ZDROJ | Hasbro

Jedna konzola bude stáť 14,99 dolárov a predobjednať si ju môžete v sieti predajní GameStop už dnes. Pri tejto cene zrejme nie je ani tak veľkým prekvapením, že v balení nenájdete ani batérie typu AA, ktorými sú tieto konzoly napájané.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojThe Verge

Komentáre k článku