Harman Kardon Invoke – asistentka Cortana ponúka svoj vlastný reproduktor

ZDROJ | Harman Kardon

So zariadeniami, ktoré poskytujú hlasových asistentov sa obzvlášť minulý rok akoby roztrhlo vrece. Po Google Home a Amazon Echo prichádza ďalší prírastok do rodiny podobných produktov v podobe Harman Kardon Invoke.

https://www.youtube.com/watch?v=bikRuaJAv5g

Hlasová asistentka od Microsoftu, Cortana, tiež potrebovala svoj špeciálny domáci reproduktor a komunikátor a tak sa Microsoft minulý rok spojil s audio profesionálom Harman Kardon.

Táto spolupráca priniesla ovocie v podobe štýlového reproduktoru Harman Kardon Invoke. Po dizajnovej stránke sa môžeme tešiť na prémiové kovové materiály a cylindrový tvar. Vo vrchnej časti sa nachádza kruh, ktorý počas komunikácie svieti.

ZDROJ | Harman Kardon

Pozrite siAmazon Echo prichádza do Anglicka a Nemecka

Musím uznať, že dizajnovo vyzerá pripravované zariadenie Invoke lepšie než podobné reproduktory, ktoré ponúka konkurencia.

Poďme si ešte pripomenúť, čo všetko asistentka Cortana dokáže. Okrem ovládania hudby, ponúka prepojenie so smart home zariadeniami, kontrolu dopravy na cestách, manažment kalendára, aktivít, pripomienky a tiež možnosť prijímať telefonáty cez Skype.

Zaujímavou technológiou, ktorou bude Harman Kardon Invoke disponovať, je Sonique Far-Field Voice, ktorá využíva sedem mikrofónov na presné zachytenie hlasu aj v rušnom prostredí.

ZDROJ | Harman Kardon

Pozrite siGoogle Home – umelá inteligencia aj v domácnosti

O kvalitu hudobného zážitku sa myslím, že nemusíme báť, keďže Harman Kardon nie je z tých, za ktorého zvuk by ste sa museli hanbiť. Šasi reproduktora disponujú tromi woofermi a tromi tweetermi s podporou 360° audia.

Harman Kardon Invoke by mal byť dostupný na jeseň 2017 za zatiaľ nešpecifikovanú cenu. Dostupný by mal byť v dvoch farebných spracovaniach – čierna a biela. Jedinou nevýhodou môže byť exluzivita, ktorá je zameraná na USA podobne ako u ostatných hlasových asistentov.

ZDROJ | Harman Kardon

Pozrite siOrange sa stáva vo Francúzsku bankou a bude mať aj vlastnú Siri

Aj keď cenu nevieme, predpokladáme, že by sa mala priblížiť cenám, za ktoré predáva zariadenia aj konkurencia. Oficiálna cena za Google Home je 129 dolárov a za Amazon Echo 180 eur.

Čo si myslíte o Harman Kardon vy? Má podobný systém využitie aj na Slovensku, alebo si ešte pár rokov budeme musieť počkať?

ZdrojHarman Kardon

Komentáre k článku

Milí čitatelia a návštevníci portálu TECHBOX.sk, pre skvalitnenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním stránky TECHBOX.sk súhlasíte s používaním týchto súborov. Viac info