Harley-Davidson a elektrobicykel? Dnes je možné už všetko

ZDROJ | Serial 1 Cycle Company 1

Americká legenda, Harley-Davidson, sa už pred rokmi ukázal so svojim prvým plne elektrickým motocyklom LiveWire, ktorý sa na trh dostal pred vyše rokom. Neskôr sme sa dočkali konceptov plne elektrického skútra a crossovej elektrickej motorky. Dnes sa Harley-Davidson ukázal so svojim prvým plne elektrickým bicyklom. A ten musí byť, samozrejme, maximálne štýlový.

ZDROJ | Serial 1 Cycle Company 1

Harley-Davidson bude nový e-bike, resp. e-biky v budúcnosti, vyrábať pod značkou Serial 1 Cycle Company (skrátene Serial 1), ktorá má odkazovať na prvú Harley-Davidson motorku, Serial Number One z roku 1903. Vtedy to bol totiž viac bicykel, ako motorka vo význame ako motorky poznáme dnes.

ZDROJ | Serial 1 Cycle Company 1

Prvý plne elektrický bicykel od novej spoločnosti má preto, logicky, výrazný retro dizajn. Či sa už zahľadíme na sedadlo s dvojicou vinutých pružín, veľké kolesá, alebo hrubý ohýbaný trubkový rám, všetko je podriadené retro looku. Zaujímavé je ale napríklad LED podsvietenie loga Serial 1 vpredu, či dve podsvietené „odrazky“ vzadu.

ZDROJ | Serial 1 Cycle Company 1

Pod „staromódnym“ zovňajškom sa ale ukrývajú moderné riešenia. O brzdenie sa napríklad stará dvojica kotúčových hydraulických bŕzd, rozhýbanie zadného kolesa má na starosti nie reťaz, ale remeň a o samotný chod sa zas stará elektromotor so zatiaľ neznámym výkonom. Režim motora ale bude zjavne automatický, keďže na riadidlách nevidieť žiadne ovládanie výkonu.

Mimochodom, všimnite si rúčky, ktoré majú tiež pripomínať začiatok minulého storočia.

ZDROJ | Serial 1 Cycle Company 1

O stave batérie so zatiaľ neznámou kapacitou bude informovať malý LED displej na konštrukcii bicykla. Batéria nebude s najväčšou pravdepodobnosťou vyberateľná, nabíjať sa bude priamo v bicykli.

ZDROJ | Serial 1 Cycle Company 1

Prvý e-bike od Harley-Davidson uvidíme na trhu až budúci rok, na jar 2021, viac o novinke by sme sa mali dozvedieť 16.11.2020.

ZDROJ | Serial 1 Cycle Company 1

ZdrojSerial 1

Komentáre k článku