Hankook Mirae je existujúci a plne funkčný robot ako zo sci-fi filmov

ZDROJ | Vitaly BulgarovHankook Mirae

Spoločnosť Hankook Mirae Technology sídliaca v Južnej Kórei v spolupráci s dizajnérom Vitalym Bulgarovom (pracoval na SFX v Hollywoode) vytvorila robota, ktorý disponuje kompletným riadením pre jedného pilota vo svojom kokpite.

Začiatkom novembra ste si mohli prečítať o zaujímavej idei Elona Muska, ktorý si myslí, že z dôvodu masívnej automatizácie výroby budeme nakoniec potrebovať základný univerzálny príjem, uviedol portál GIZMODO.

Informačné technológie a roboty nás pripravia o prácu. Kontrolu umelej inteligencie pritom Musk berie veľmi vážne a s ďalšími kľúčovými postavami hi-tech sféry varuje pred jej rizikami.

Ako zaujímavý nápad s robotmi sa javí aj päťročný výskumný program na testovanie autonómnych člnov a možnosti ich využitia v osobnej aj nákladnej doprave v holandskom Amsterdame.

Avšak dizajnér Vitaly Bulgarov posunul latku opäť o niečo vyššie. Tentokrát vďaka robotom môžu vzniknúť nové pracovné miesta.

Pozrite siElon Musk: roboty a počítače urobia všetku prácu, univerzálny príjem bude nutný

Množstvo fotografií a konceptov takmer štvormetrového a 1,3 tonového robota spolu s jeho tvorcom sa stali koncom roka 2016 skutočnosťou.

Hankook Mirae
ZDROJ | Vitaly Bulgarov

Masívny a predovšetkým silný robot je konštruovaný na prácu v extrémnych podmienkach, v ktorých by ľudia so súčasnou technológiou nedokázali pracovať.

Hankook Mirae
ZDROJ | Vitaly Bulgarov

Cieľom spoločnosti Hankook Mirae Technology je vytvoriť priemyselnú platformu pre ďalší vývoj robotov, ktoré budú môcť byť umiestené na posuvných pásoch či koľajniciach.

Pozrite siOmate Yumi – priateľský robot do domácnosti

Ako môžete vidieť aj na uverejnenom videu, stroj je pripojený káblom na zdroj energie, bez ktorej by nedokázal spraviť ani krok.

Hankook Mirae
ZDROJ | Vitaly Bulgarov

Práve otázka veľkosti a kapacity batérií slúžiacich ako zdroj energie pri práci v exteriéri je pre tvorcov stále nezodpovedaná.

ZdrojVitaly Bulgarov

Komentáre k článku