Hackeri vám môžu rozbiť nos pomocou kolobežky Xiaomi M365

Bezpečnostná spoločnosť Zimperium odhalila zraniteľnosť v kolobežkách Xiaomi M365, ktorá hackerom umožňuje ovládať tento typ kolobežky až na vzdialenosť 100 metrov.

Kolobežka Xiaomi M365 obsahuje Bluetooth modul, ktorý slúži na zamykanie kolies pomocou mobilnej aplikácie. Bezpečnostní experti zo spoločnosti Zimperium zistili, že tento modul obsahuje zraniteľnosť, ktorá im umožňuje aj počas jazdy aktivovať zámok kolies alebo taktiež zvýšiť rýchlosť.

https://youtu.be/ASygXa8UVYk

V oboch prípadoch môže takýto útok skončiť prinajmenšom zranením. Hacker pritom môže na kolobežku zaútočiť až zo vzdialenosti 100 metrov, takže ho majiteľ kolobežky nemusí byť schopný odhaliť. Xiaomi pritom o tejto chybe podľa spoločnosti Zimperium vie, no aktualizácia s opravou tejto zraniteľnosti je zatiaľ v nedohľadne.

Pozrite siXiaomi Redmi Note 7 ponúka 48-Mpx fotoaparát za pár drobných

Kolobežka Xiaomi M365 je bežne predávaná aj na Slovensku, no populárnejšia je najmä v zahraničí, kde je vo veľkom využívaná najmä v rámci platforiem pre zdieľanie elektrických kolobežiek. Spoločnosť Bird, ktorá takúto platformu prevádzkuje, však údajne zraniteľnosťou zasiahnutá nie je.

ZDROJ | Lime

Spoločnosť Lime, ktorá nedávno spustila svoju prevádzku aj v Prahe, kolobežky Xiaomi M365 vôbec nepoužíva. Zraniteľnosť sa môže týkať aj kolobežiek, ktoré Xiaomi vyrába pre iné spoločnosti pod ich vlastnou značkou.

ZdrojZimperium,The Verge

Komentáre k článku