Guides – nádherný sprievodca pre spoznávanie miest

V App Store je niekoľko aplikácií, ktoré slúžia ako sprievodcovia pre cestovateľov, dnes sa spoločne pozrieme na jednu, ktorá vás určite dostane nielen množstvom informácií, ale aj svojim vzhľadom. Guides je totiž pravdepodobne ten najkrajší sprievodca.

https://youtu.be/jdu079NZtms

Aplikácia Guides od štúdia Lonely Planet je okrem iOS dostupná aj pre smartfóny s Androidom. Ako už samotný názov aplikácie napovedá, jej hlavnou úlohou je byť sprievodcom. Základom aplikácie teda je niekoľko sprievodcov pre svetové mestá, pričom postupne by mali pribúdať ďalšie.

V súčasnosti teda aplikáciu môžete využiť ak idete do Amsterdamu, Bankoku, Barcelony, Pekingu, Berlína, Bostonu, Budapešti, Buenos Aires, Cape Townu, Dubaja, Dublinu, Hong Kongu, Chicaga, Istanbula, Kyota, Londýna, Madridu, Montreálu, Moskvy, New Orleans, New Yorku, Paríža, Prahy, Rio De Janeira, Ríma, San Francisca, Seatlu, Soulu, Šanghaja, Singapuru, Petrohradu, Sydney, Tokia, Vancouveru, Benátok, Viedne, alebo Washingtonu.

Guides Lonely Planet TB 8 Guides Lonely Planet TB 7

Potom ako si vyberiete destináciu si môžete priamo do smartfónu stiahnuť turistického sprievodcu pre dané mesto. Aplikácia si vypýta prístup k vašej polohe, aby vás vedela lepšie navigovať v prípade potreby k jednotlivým miestam.

Samozrejme, miesta, ktoré by ste mali navštíviť sú rozdelené v aplikácii podľa kategórií a nechýbajú ani reštaurácie, hotely a iné zaujímavé miesta. Výhodou je, že si do aplikácie môžete stiahnuť offline mapy daného mesta a nemusíte sa tak pri navigovaní báť roamingových poplatkov.

Guides Lonely Planet TB 6 Guides Lonely Planet TB 5

V aplikácii nájdete niekoľko kategórii záujmových bodov, ktoré by ste si nemali ujsť, Ak hľadáte tie najzaujímavejšie v oblasti kultúry a dizajnu, nájdete ich na jednom mieste. Rovnako jednoducho môžete nájsť odporúčané trhy, výhľady, parky a múzeá. Všetko, čo by ste od turistického sprievodcu očakávali. Navyše vás aplikácia dostane aj svojim pekným dizajnom.

Guides Lonely Planet TB 4 Guides Lonely Planet TB 3

Samozrejme k jednotlivým miestam máte k dispozícii okrem polohy na mape aj krátky popis, kontaktné informácie a v prípade múzeí a podnikov aj otváracie hodiny. Miesta si môžete označiť záložkou pre jednoduchšie opätovné vyhľadávanie daného miesta.

Nechýba ani možnosť vyhľadávania miest a aktivít podľa odporúčaní, ceny, či vzdialenosti od vašej aktuálnej polohy.

Guides Lonely Planet TB 2 Guides Lonely Planet TB 1

Guides je skutočne prepracovaná aplikácia. Hodí sa všetkým ľudom, ktorí radi cestujú a spoznávajú nové miesta.

Ak sa do aplikácie zaregistrujete, získate aj možnosť synchronizácie záložiek. Pred vašou najbližšou cestou do jedného z týchto miest určite Guides vyskúšajte, táto appka vám bude veľmi dobrým pomocníkom.

Guides89%

Veľkosť:
55,4 MB
Platforma:
iOS 8.0 a novší, Android 4.1 a novší
Cena:
0,00 €

Graficky a informačne veľmi dobre spracovaný turistický sprievodca pre váš smartfón, ktorý vám pomôže objaviť nové miesta a lokality počas dovolenky.

TECHBOX tip redakcie

Komentáre k článku