GSmart Guru GX – siahanie na vrchol za priaznivú cenu

GSmart Guru GX

Na slovenský trh prichádza nový model značky GSmart, ktorý by sa mal priblížiť, ak nie aj vyrovnať, vlajkovým lodiam veľkých výrobcov. Mimochodom, len nedávno sme testovali jeho kolegu z produktového radu Mika.

Novinka, ktorá bude zahalená v čiernom hliníkovom obale ponúkne niekoľko predností. Hlavným ovládacím prvkom tohto Dual SIM telefónu je IPS displej s uhlopriečkou rovných 5″ a Full HD rozlíšením. Jemnosť displeja teda dosahuje hodnotu 441 PPI.

Áno, na trhu máme už aj väčšie a jemnejšie displeje, tie si však často vyberajú až príliš vysokú daň v podobe spotreby batérie. Nájsť najlepší kompromis je síce nemožné, keďže každému vyhovuje niečo iné, ale GSmart sa nerozhodol ísť cestou predháňania sa a byť na popredných priečkach v špecifikačných rebríčkoch, čo určite pomôže aj spomínanej výdrži batérie.

GSmart Guru GX

Vnútri hliníkového tela, ktoré váži 115 gramov, sa nachádza osemjadrový procesor Snapdragon 615 taktovaný na 1,5 GHz, ktorý by mal spoločne s 2 GB RAM pamäťou zabezpečovať plynulý chod zariadenia. GSmart Guru GX má v sebe Android vo verzii 4.4 KitKat, informácie o možnej aktualizácii na verziu 5.0 Lollipop zatiaľ nie sú známe. Vnútorná pamäť zariadenia dosahuje hodnotu 32 GB a je rozšíriť ju o ďalších 64 GB pomocou microSD karty.

Spomínanú pamäť môžu používatelia využiť napríklad na ukladanie fotografií nasnímaných jednou z dvoch kamier. Tá na zadnej strane má rozlíšenie 13 Mpx a je doplnená LED diódou pre prisvetlenie v horších svetelných podmienkach.

GSmart Guru GX poskytne aj kvalitné selfie fotografie a to vďaka prednej kamere s rozlíšením 5 Mpx. Zaujímavou funkciou novej vlajkovej lode je aj možnosť ovládania bez nutnosti dotyku, teda len pomocou gest vďaka funkcii Air Gesture.

GSmart Guru GX

GSmart Guru GX je už možné na našom trhu kúpiť aj v týchto dňoch. Aj keď je cena 289 € pri danej špecifikácii naozaj priaznivá, päťpalcový displej a 13 Mpx fotoaparát vie GSmart ponúknuť aj lacnejšie.

 

Zdroj a foto: GSmart.sk