Gramofón s Bluetooth a holografickou projekciou poteší vaše zmysly aj peňaženku

ZDROJ | Kozmophone

Na Kickstarteri sa objavil zaujímavý projekt gramofónu. Aj keď sa na trhu objavilo množstvo zaujímavých modelov, napríklad Zephyr Apollo, alebo RokBlok, taký ako je Kozmophone, sme zatiaľ nevideli. Ponúka retro dizajn s mnohými modernými funkciami, neošúchaným dizajnom a jednoduchou inštaláciou.

ZDROJ | Kozmophone

Gramofón Kozmophone na prvý pohľad zaujme zvukovodom, ktorý bol nedeliteľnou súčasťou pôvodných gramofónov. V skutočnosti ide o 30 wattový reproduktor, s ktorým si môžete spárovať svoj smartfón prostredníctvom technológie Bluetooth. Reproduktor sa dá oddeliť od gramofónu a používať samostatne, kde môžete počítať s 12-hodinovou výdržou vstavanej batérie. Ak „zvukovod“ necháte pripevnený na gramofóne, môžete ho otáčať o 360 stupňov a nasmerovať tak zvuk do ktorejkoľvek časti miestnosti.

ZDROJ | Kozmophone
ZDROJ | Kozmophone

Zvuk z vinylových platní sníma gramofónová MM prenoska Audio-Technica AT 19. Zariadenie umožňuje prehrávať platne na 33,3 ako aj na 45 otáčkach.

https://youtu.be/B2J1DZJcLPE

Príjemnou funkciou je bezdrôtové nabíjanie pre telefóny, ktoré môžete nabíjať položením na podložku umiestnenú na vrchnom paneli prístroja. Na jeho spodnej strane je situovaný malý holografický projektor. Náladové osvetlenie sa dá ovládať cez aplikáciu Kosmo. Samozrejme tiež môže slúžiť ako efektná zvuková vizualizácia.

ZDROJ | Kozmophone

Gramofón má okrem Bluetooth aj AUX a USB vstup. Klasické RCA konektory slúžia na pripojenie externého zosilňovača a reproduktorov. Nechýba ani slúchadlový výstup.

ZDROJ | Kozmophone

Výrobca o Kozmophone píše, že je navrhnutý tak, aby zaujal úplného hudobného laika, takisto ako nadšeného audiofila. Kozmophone je nielen dobrý gramofón, ktorý je šetrný na citlivé platne, ale má v balení všetko, čo človek potrebuje na prehrávanie svojej obľúbenej hudby. Netreba kupovať žiadnu prenosku, predzosilňovač, či reproduktory. Len ho vybaliť z krabice a zapojiť do elektriny.

Kozmophone si budete môcť vybrať zo šiestich farieb. Brilliant red, piano black, laguna blue, sunshine yellow, pearl white a kiskstarter green. Komu sa tento výber máli, môže siahnuť hlbšie do vrecka a za 4 999 eur objednať gramofón z 18-karátového zlata. Obyčajný Kozmophone pritom stojí iba 249 eur.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZDROJ | Kozmophone

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku