Gorilla Glass 6 – nové sklo je odolnejšie voči pádom z výšky 1 metra

ZDROJ | Corning

Sklo bolo kedysi doménou najdrahších smartfónov, no dnes sa už dostáva do každej cenovej kategórie a to napriek tomu, že sa nejedná o práve najodolnejší materiál. Spoločnosť Corning sa to snaží zmeniť s novým sklom Gorilla Glass 6.

Corning Gorilla Glass 6 má byť najodolnejšie sklo zo všetkých generácií Gorilla Glass. Spoločnosť sa odvoláva na prieskum spoločnosti Toluna, podľa ktorej sa 50 % pádov smartfónov uskutočnilo z výšky 1 metra. Práve na takéto pády má byť sklo Gorilla Glass 6 pripravené.

V laboratórnych testoch odolalo nové sklo až 15 pádom z výšky 1 metra. Ide tak o dvojnásobne lepšiu odolnosť, akú ponúkala predchádzajúca piata generácia Gorilla Glass. Rovnakým testom boli podrobené aj konkurenčné materiály, ktoré podľahli už po prvom páde.

ZDROJ | Corning

Spoločnosť Corning ďalej tvrdí, že sklo šiestej generácie je pripravené na pokročilé bezdrôtové nabíjanie, veľké obrazovky s tenkými rámčekmi a rozpoznávanie intenzity dotyku. Corning však nehovorí o vylepšenej odolnosti proti poškrabaniu, takže v tejto oblasti sa zrejme zatiaľ nič nemení.

Pozrite siPanzerGlass predstavil sklo, ktoré by malo urýchliť bezdrôtové nabíjanie

Gorilla Glass 6 už majú v rukách niektorí zákazníci, teda najmä výrobcovia smartfónov. Prvé zariadenia s týmto sklom však zrejme uvidíme na trhu až budúci rok. V rovnakej dobe zrejme uvidíme bezdrôtové nabíjanie aj v smartfónoch nižších tried, ktoré tak budú môcť využiť odolnejšie sklo aj na zadnej strane zariadenia.

ZdrojCorning

Komentáre k článku